FC Slovan Liberec | Nguyen po další chycené penaltě: Málo střel? Je to těžké, ale musím být připraven
10.11.2018

Uherské Hradiště/Liberec - Gólman Filip Nguyen v utkání proti Slovácku vychytal už druhou penaltu soupeře v aktuálním ročníku. Pokutový kop byl znovu nařízen až v samotném závěru duelu a jistý zákrok našeho brankáře opět pomohl Slovanu k bodům, tentokrát za výhru 1:0.

Jaký byl zápas v Uherském Hradišti?
Kdybych to měl zhodnotit, tak si myslím, že jsme v prvním poločase hráli dobře. Vstřelili jsme zaslouženě gól a ve druhé půli už jsme jen nakopávali. Moc hezký fotbal to pro diváky asi nebyl, ale tři body se počítají.

Příliš šancí na obou stranách k vidění nebylo.
To je pravda. Měli jsme vlastně gól a ještě jednu další střelu, Slovácko se dostalo asi ke dvěma střelám. Pro gólmana je to těžké v tom, že na něj celý zápas nic nejde, ale neustále musí být připraven.

Jak jsi viděl faul Martina Koscelníka?
Jestli to byl faul... Nevím, pořádně jsem tu situaci neviděl. Rozhodčí souboj odpískal, takže to penalta asi byla. A co se týče samotné střely: zkusil jsem jít doleva a Jan Kuchta na tu stranu kopl, takže jsem měl i štěstí.

Považujete to spíš za výborný zákrok, nebo špatně kopnutou penaltu?
Asi spíš špatně kopnutou.

Říkal sis, že by faulovaný hráč neměl jít kopat?
Upřímně jsem nevěděl, kdo byl faulovaný a ani kdo kopal (směje se). V tu chvíli jsem to úplně neřešil.

Čekali jste od soupeře na domácím hřišti větší tlak? V minulém kole porazil Příbram 3:0.
Ani ne, protože dobře bráníme. V zápase si proti nám běžně soupeř příliš šancí nevytváří. Je to k vidění téměř každé kolo, tudíž jsem čekal, že to bude podobné i v duelu se Slováckem.

Tříbodový úspěch proti Slovácku je dalším příspěvkem k povedeným výkonům z posledních kol.
Je to tak, teď se nám daří. Nezbývá než doufat, že nám forma vydrží co nejdéle.