FC Slovan Liberec | "Pokuta" za neproměněnou penaltu? Guláš do kabiny, prozrazuje Milan Baroš
Menu Další Zavřít Zavřít
21.05.2017

"Pokuta" za neproměněnou penaltu? Guláš do kabiny, prozrazuje Milan Baroš

Dominik Jakubec, Marek Janoš
Uherské Hradiště/Liberec - Po hodině hry mohl Milan Baroš přidat druhý gól a uklidnit tým, při penaltě však přestřelil. "Přehnal jsem to se silou a bylo to pak drama až do konce. Klukům jsem se omlouval," přiznává zkušený forvard. Slovan však nakonec i tak vybojoval výhru 1:0.

Jak bys okomentoval kopnutou penaltu?
Moc jsem toho vymýšlel. Věřil jsem si, podobným způsobem jsem kopal penalty v Turecku. Vždycky mi to vyšlo, a vlastně ani tentokrát to brankář nepřečetl, ale dal jsem do toho moc síly. Klukům jsem se v kabině omlouval. Penalta by asi zápas rozhodla, takhle jsme se kvůli mně ještě půl hodiny strachovali. Beru to na sebe. Koupím klukům guláš a snad mi to odpustí! (smích)

I kromě penalty jste však měli celou řadu dalších šancí rozhodnout.
Myslím si, že to byl velmi dobrý zápas. Sice o nic moc nešlo, ale oba týmy hrály naplno a lidem se to muselo líbit. Měli jsme spoustu šancí, oni také, a nakonec jsme byli šťastnější.

Čím to bylo, že bylo utkání z obou stran tak ofenzivní?
Nemyslím, že by obránci hráli volněji. Spíš se právě i oni víc zapojovali do útoků. Slovácko hrálo hodně dopředu, my pak chodili do brejků a také jsme měli příležitosti. Nemluvě o té penaltě... (úsměv)

Soupeři se na tebe pravidelně zaměřují a ani tento zápas nebyl výjimkou. Jak se ti proti takto těsné obraně hraje?
To je fotbal. Prošel jsem Anglií, takže mě to nijak nepřekvapí. Naopak jsem rád, že do toho kluci chodí takhle naplno. Samozřejmě jedna věc je hrát naplno, druhá pak hrát zákeřně, ale na Slovácku rozhodně o žádné zákeřnosti nešlo.

V posledním kole vás čeká Mladá Boleslav, která bojuje o poháry. S čím do utkání půjdete vy?
My budeme hrát zcela naplno, jako jsme hráli tady. Chceme skončit co nejvýš v tabulce. Jsme na dostřel i šestého místa. Rozhodně máme jasný cíl vyhrát, není přece na co se šetřit.

Tabulkou jste se propracovali do středních pater. Je to pro vás vzhledem k průběhu sezony solidní výsledek?
Trošku jsme na podzim upřednostnili Evropu, ale v lize nám pak ujel vlak. Jakmile vám tam týmy odskočí, není snadné je dohánět. Neměli jsme ani tak široký kádr, potkalo nás dost zranění a my zkrátka neměli na to, abychom bojovali na dvou frontách. Do posledního kola jsme bojovali na PAOKu o postup v Evropské lize, trošku tím trpěla liga. Ale na jaře si mančaft sedl. Je jen otázka, jakým způsobem se kádr změní přes léto, protože je tu dost kluků na hostování. Nicméně jaro můžeme v konečném důsledku hodnotit pozitivně.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská JUTA T-Mobile Renomia Nike
Další partneři
Libea A net
Mediální partneři
RCL Rádio Černá Hora