FC Slovan Liberec | Pourzitidis po Zlínu: Červená karta nás zasáhla
28.02.2024

Pourzitidis po Zlínu: Červená karta nás zasáhla

Martin Soukup
Zlín/Liberec - Čtvrtfinále Mol Cupu proti Zlínu skončilo prohrou Slovanu 2:1 v prodloužení. Jedinou branku Liberce vstřelil v 83. minutě Marios Pourzitidis, který se prosadil po rohovém kopu. “Určitě je pěkné, když dáte gól, ale ještě hezčí by to bylo, kdybychom vyhráli,” posteskl si řecký obránce.

Jak hodnotíš dnešní utkání?

Myslím si, že jsme podali dobrý výkon. V první půli jsme byli trochu pasivní, proto jsme dostali i ten gól. Následná červená karta nás zasáhla. O poločase jsme říkali, že do toho půjdeme se ctí a že budeme bojovat i za Dumbiho (Mohamed Doumbia), který byl vyloučen. Myslím, že bylo vidět, že jsme chtěli více vyhrát. To jsme také ukázali, dali jsme gól. Následovalo prodloužení, ve kterém jsme dostali hned na začátku branku a kvůli tomu jsme prohráli.

Jak těžké bylo po červené kartě věřit, že s tím zápasem ještě dokážete něco udělat?

Asi jsme věřili víc, než když nás bylo jedenáct.

Jak moc mrzí vyrovnání před koncem základní hrací doby a následně prohrát v prodloužení?

Určitě nás to mrzí, když to dotáhneme takhle daleko. To je fotbal, někdo musí vyhrát.

Jak náročné bylo utkání?

Myslím si, že hráči, co budou hrát i o víkendu si budou muset udělat dobrou regeneraci, aby byli připraveni na víkend.

Co bys řekl ke své brance?

Určitě to je pěkné, když dáte gól, ale ještě hezčí by to bylo, kdybychom vyhráli...

Ve Zlíně se vám dlouhodobě moc nedaří. Čím to je?

Máte pravdu, nevím, čím to je. Nechci říkat, že to je po dlouhé cestě do Zlína nebo něco podobného. Moc nám to proti nim nejde.