FC Slovan Liberec | Rozhodla produktivita, říká po Slavii Mikula
17.03.2024

Rozhodla produktivita, říká po Slavii Mikula

Martin Soukup
Praha/Liberec - I přes sympatický výkon Slovan padl na půdě pražské Slavie. Na pozápasový rozhovor přišel Jan Mikula, který věří, že se špatná forma z venkovních utkáních zlomí. “Výkonnostně jsme se Slavii vyrovnali, ale bohužel byli efektivnější,” odpověděl zkušený obránce, který nastoupil už do 250. ligového duelu ve své kariéře.

I přes velmi dobrý výkon to je opět bez bodu. Nepodařilo se prolomit špatnou venkovní bilanci, kde jste v letošní sezoně ještě nevyhráli. Proč to venku pořád nejde?

Kdyby byl velmi dobrý výkon, tak bychom tu uhráli nějaké body. Ale máte pravdu, výkonnostně jsme se Slavii vyrovnali, ale bohužel byli více efektivnější. Za stavu 1:0 v prvním poločase si vybavuji, že jsme tam měli náznaky nebo šance, kdy jsme mohli vyrovnat. A ta série... máte pravdu, trvá to dlouho. Snažíme se hrát pořád stejně, neustále makat, bohužel nám to nejde.

Co by se mělo ve venkovních zápasech zlepšit, abyste špatnou sérii prolomili?

Snažíme se to změnit, makáme, ale bohužel se nám to ještě nevrací. Uvidíme, další zápas máme v Plzni.

Dnes asi rozhodla produktivita... Například Luka Kulenović tam měl trojitou šanci.

Máte pravdu. V tomto zápase rozhodla produktivita, v minulém utkání zase něco, pořád se to opakuje. Nemůžeme dát vše dohromady, abychom odvezli tři body.

Teď vás čeká reprezentační pauza. Využijete ji k nabrání nových sil do dalších zápasů?

Myslím si, že se nic nezmění. Makáme pořád stejně. Budeme se připravovat na další zápasy.

Dlouho jste odolávali, nakonec to byly tři branky. Pracovala obrana dobře?

Ano, sice jsme dostali brzký gól, ale pak se hra vyrovnala. Myslím si, že jsme měli více šancí, mohli jsme to dát na 1:1, nicméně jsme po centru dostali na 2:0 a domácí si to už pohlídali.

Asi největší šanci měl Luka Kulenović. Bavili jste se s ním po zápase, povzbuzovali jste ho?

Ještě nebyl v šatně, takže ještě ne. Určitě ho to mrzí. V prvním poločase měl smůlu, dobře to zakončil, ale trefil břevno. Bohužel mu to nelepilo.