FC Slovan Liberec | Slovan zakončí soustředění duelem s Heidenheimem
Menu Další Zavřít Zavřít
16.07.2017

Slovan zakončí soustředění duelem s Heidenheimem

Dominik Jakubec
Liberec - V pondělí sehrají hráči Slovanu poslední přípravný zápas v rámci soustředění v Rakousku. Jejich soupeřem bude další německý druholigový klub, 1. FC Heidenheim. Zápas začne v 18 hodin.
Kořeny německého celku sahají až do daleké historie. V roce 1846 vznikl v Heidenheimu první sportovní klub, který sice o několik let později zanikl, na jeho působení však následně navázal další pod strejným jménem Turngemeinde Heidenheim.

V roce 1911 se pak poprvé v rámci tohoto klubu, který prošel mnoha změnami názvů, objevila také fotbalová sekce. Klíčová část historie se však začala psát až v novém tisíciletí, konkrétně v roce 2007. Tehdy se 1. FC Heidenheim osamostatnil od mateřské sportovní organizace, aby splňovala profesionální standardy stanovené německou fotbalovou asociací.

Tehdy začal klub postupně stoupat hierarchií. Z regionálních soutěží se vyšplhal do 3. Ligy, kterou v ročníku 2013/14 ovládl a poprvé v historii si zajistil postup do druhé nejvyšší německé soutěže.

V prvních sezonách se zde držel v poklidném středu tabulky, v minulém ročníku pak dokonce Heidenheim zaznamenal nejlepší historický výsledek, když obsadil velmi solidní šestou příčku. Ambiciózní klub tak stále posouvá své hranice.

Pro Slovan půjde už o třetí konfrontaci na soustředění v Rakousku, krom toho pak v přípravě do třetice změří síly s německým druholigovým týmem. S Dynamem Drážďany i Erzgebirge Aue si zatím poradil, v sobotu pak přidal remízu 1:1 s tureckým druholigovým Rizesporem.

Jakým způsobem zakončí soustředění? To se dozvíme v pondělí od 18 hodin.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Suez Libea
Mediální partneři
Liberecká drbna Beat radio
×
Odehráno v 18:00
SK Dynamo Č. Budějovice
FC Slovan Liberec