FC Slovan Liberec | Tohle se nesmí stávat, smutní po brance v nastavení Radim Breite
Menu Další Zavřít Zavřít
13.05.2017

Tohle se nesmí stávat, smutní po brance v nastavení Radim Breite

Dominik Jakubec
Liberec - Už se zdálo, že si Slovan v Podještědském derby připíše cennou výhru. Namísto toho ale v nastaveném čase přišel šok. "Byla to hrubá chyba, musíme být ve vápně důraznější," smutní střelec jediného gólu Slovanu Radim Breite.
Lepší vstup do zápasu měli rozhodně hosté, hned po pár minutách dunělo za Martinem Dúbravkou břevno. "Nezačali jsme vůbec dobře. Jablonec měl hnedka dvě tři velké šance, které jsme naštěstí přečkali. Není ale divu, že musel o přestávce trenér v kabině trochu zvýšit hlas," přiznává Radim Breite.

A důrazná promluva evidentně týmu prospěla. "Někdy je to potřeba. Do druhé půle jsme nastoupili o devadesát procent lépe, než do té první, a hned jsme dali gól," popisuje Breite, který se ve 47. minutě prosadil tvrdou ranou uvnitř vápna.

Dlouho už se zdálo, že jeho zásah bude i jediným gólem utkání. Ale Jablonec udeřil v nastaveném čase. "Namísto abychom přidali z některé z dalších akcí ještě jeden, dostaneme v 94. minutě vyrovnávací branku. To se prostě nesmí stávat, podobná utkání musíme dotáhnout do konce," smutnil Radim Breite po závěrečním hvizdu.

"Měli jsme být důraznější ve vápně. Nesmí se nám uvolnit jeden hráč mezi třemi obránci. Dostal prostor a dával to tam snad nějak přes hlavu... To jsou zkrátka hrubé chyby," přibližoval situaci ze čtvrté minuty nastavení.

Ztráta výhry v nastaveném čase mrzí tým ještě víc vzhledem k tomu, o jaký zápas šlo. "Je to samozřejmě derby. To je ještě o nějaký level výš, než ostatní zápasy. Nejen mezi fanoušky, ale i mezi hráči je velká rivalita. Chtěli jsme hlavně odčinit podzimní porážku, ale bohužel se nám to nepovedlo," uzavřel Breite.

S 33 body tak v tuto chvíli patří Slovanu stále 10. příčka tabulky. Tu bude moci vylepšit už příští sobotu od 17 hodin na hřišti Slovácka.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
DPMLJ ATALIAN
Mediální partneři
Hattrick RCL
×
Dnes v 17:00
MFK Karviná
FC Slovan Liberec