FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Česká Lípa - Slovan B 4:1
31.05.2024

B-tým v České Lípě dohrával v deseti, prohrál 1:4

Česká Lípa/Liberec - V předposledním kole letošního ročníku ČFL odehrál náš tým utkání v České Lípě. Do zápasu vstoupil výborně a ve 13. minutě již vedl. Nicméně soupeř předvedl výtečný obrat. Před koncem poločasu již vyrovnal a zkraje druhé části se dostal do vedení penaltou. Poslední půl hodinu dohrávala rezerva v oslabení, což soupeř potrestal dalšími dvěma brankami. B-tým tedy prohrál 1:4.
29.kolo, pátek 31.5.2024, 18:00, Městský stadion
Arsenal Česká Lípa Arsenal Česká Lípa
4:1
(1:1)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
Arsenal Česká Lípa: Král – Pajkrt (79. Stružinský), Vít (90. Krejčík), Ješeta, Kazda (82. Halbich), Baláž, Hajdo, Filip, Šimon (90. Valta), Omon (90. Kaňkovský), Dvořák
FC Slovan Liberec B: Musil - Horňáček, Kuľha, Netušil (83. Govaers), Machotka (83. Meskhi) - Michal, Kočka (75. Bartoš), Málek - Šolc (66. Hadaščok), Okoh, Wydrzinski (66. Winkler)
Branky: 40. Šimon, 57. Šimon (pen.), 78. Kazda, 90. Vít – 13. Chidera

Žluté karty: 64. Filip, 75. Pajkrt, 86. Vít – 56. Netušil 88. Winkler

Červené karty: 84. Baláž – 64. Chidera

Rozhodčí: Coufal – Hoch, Makovec

Diváci: 430

Do utkání vstoupil náš tým výborně, hned ve 13. minutě totiž otevřel skóre. Po dobré kombinaci a následném centru z pravé strany dorazil míč do brány hlavou Okoh Chidera. Domácí tým se následně dostal více do hry a k vidění již byla vyrovnaná podívaná, ve které se střídaly šance na obou stranách hřiště. Ke konci první půle se podařilo České Lípě vyrovnat, vysokého míče se vápně zmocnil Matěj Šimon, jenž svou ranou pod břevno překonal brankáře.

Do druhého poločasu vstoupil rychlejším tempem náš tým. Velkou šanci měl Okoh, jehož střela jen těsně minula levou tyč branky domácích. O pouhé dvě minuty později byl bohužel odpískán pokutový kop po faulu Netušila ve vápně. Exekuce se ujal Matěj Šimon, který nezaváhal a připsal si druhou branku.

Nepříznivý vývoj utkání pro B-tým vyvrcholil v 64. minutě, kdy obdržel červenou kartu Okoh. Dále byli už jasně aktivnější českolipští, kteří měli také více šancí. Šimon mohl dovršit hattrick po svém samostatném úniku, pokus mu však překazil brankář Musil. Nicméně domácí se třetí branky dočkali nedlouho poté. Po nepřesné rozehrávce se totiž dostal k míči opět Šimon, po jehož přihrávce vstřelil branku Matyáš Kazda.

Závěr duelu byl často přerušovaný střídáními a v 84. minutě i červenou kartou pro domácí. V 90. minutě přidala Česká Lípa navíc čtvrtou branku. Matěj Vít obral naší obranu u půlící čáry o míč, následně doběhl až k bráně, kde překonal brankáře Musila jemným obloučkem. Zakončil tak naší prohru 1:4.

B-tým čeká ještě poslední utkání v tomto ročníku, a to v neděli 9. června proti Teplicím.

Jakub Harant (FC Slovan Liberec): „Měli jsme výborný vstup do utkání a zaslouženě jsme se ujali vedení. Domácí pak změnili rozestavení a převzali iniciativu, z čehož pramenila vyrovnávájící branka. O výsledku rozhodla pasáž ve druhé půli - penalta, červená karta a třetí branka po chybě v rozehrávce.”