FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovácko - FCSL 2:2
19.05.2024

Fotbalistky Slovanu vybojovaly proti Slovácku remízu 2:2

Liberec/Uherské Hradiště - V pátém kole nadstavby nejvyšší ligy žen se hráčky Liberce představily na venkovním hřišti proti Slovácku. Zápas rozhodl první poločas, ve kterém padly celkem čtyři branky. Fotbalistky Slovanu dvakrát prohrávaly, ale vždy se dokázaly na soupeře dotáhnout a nakonec vybojovaly bod za remízu 2:2.
N5, neděle 19.5.2024, 14:00
1.FC Slovácko 1.FC Slovácko
2:2
(2:2)
1.FC Slovácko: Fraňková - Polášková V. (58. Jančářová), Obadalová, Ohlídalová (75. Bláhová), Nyby, Krejčířová (C), Jonášová (69. Střížová), Kashima (58. Bieliková), Trčková, Polášková A., Sluková (58. Pěčková)
FC Slovan Liberec: Dolejšová - Kantarská (46. Tenkrátová), Šušolová (C), Švíbková, Huvarová, Mastníková, Šubrtová, Brázdová (76. Folprechtová), Buryánová, Růžičková (65. Černá T.), Dinh Thanhová
Branky: 9. Kashima, 43. Nyby - 23. Šubrtová, 45+1. Buryánová

Žluté karty: 74. Ohlídalová, 90+3. Obadalová - 64. Mastníková, 82. Černá T. Rozhodčí: I. Koryčanská – V. Soukupová, Š. Dytková

Diváci: 194

Liberecké fotbalistky se v předposledním kole letošní sezony představily na hřišti Slovácka. Ve vyrovnaném utkání ukázaly, že zápas za žádnou cenu nevzdávají, a přestože dvakrát prohrávaly, vždy se na soupeře dotáhly.

Úvodní trefu utkání měla na svědomí Kanaďanka Seina Kashima, která se prosadila již v deváté minutě. Ve 23. minutě na ní dokázala odpovědět Anna Šubrtová, jež se trefila poprvé od zimního přestupu ze Sparty. Dvě minuty před koncem poločasu vrátila domácím vedení Jaida Nyby, ale Slovaňačky rychle zareagovaly a v nastavení první půle se trefila Aneta Buryánová.

Ve druhém poločasu již k vidění další branky nebyly a oba celky se nakonec rozešly remízově 2:2. Pro Slovan to znamená, že sezonu zakončí na čtvrtém místě, protože třetí Slovácko bude mít před posledním kole nedosažitelný náskok čtyř bodů. Liberecký tým se rozloučí se sezonou 22. května proti Spartě a hrát se bude na hlavním stadionu U Nisy.

Jaroslav Dittrich (asistent trenéra FC Slovan Liberec ženy): „Pokud jsme chtěli ještě pomýšlet na třetí místo v tabulce, tak jedině vítězství nám dávalo naději. Bohužel rychle inkasovaný gól nám plány přibrzdil. Naštěstí to s naším sebevědomím nijak zvlášť neotřáslo a vždy jsme se do zápasu výsledkově vrátili. Hlavně v prvních třiceti minutách nám nefungovalo poměrně hodně věcí, měli jsme problém s nabíráním hráček, zbytečně moc jsme před soupeřem couvali a dávali mu prostor. Do druhého poločasu jsme se rozhodli provést několik změn. Doplnili jsme si některé detaily a ty vedly ke zlepšení herního projevu. Konečný remízový výsledek, přestože určil konečné pořadí tabulce, nám určitě dodal zdravé sebevědomí do posledního domácího utkání. Potěšujícím faktem je, že jsme se po delší době dokázali prosadit gólem ze hry a nejen po standardní situaci. Při troše štěstí jsme mohli utkání dovést do vítězného konce, ale šance byly na obou stranách. Myslím si, že konečná remíza je spravedlivá.“