FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Sparta 1:1
06.05.2013

Juniorka nedokázala proměňovat šance a se Spartou pouze remizovala

Liberec – Pondělní odpoledne patřilo na Městském stadionu opět juniorům, kteří ve 29. kole přivítali pražskou Spartu. Utkání bohaté na šance, které měli především liberečtí mladíci, ale vítěze nepoznalo. Remízový výsledek našemu týmu vystřelil v druhém poločase až Dydowicz, který tak smazal jednogólovou ztrátu z první půle.
29.kolo, pondělí 6.5.2013, 13:00, Městský stadion
1:1
(0:1)
AC Sparta PrahaAC Sparta Praha
FC Slovan Liberec: Zoul - Coufal, Sackey (46. Trnka), Tóth (46. Leibl), Janec - Krystan "K", Bouška - Drobílek, Dydowicz (90. Beníšek), Kmoníček (46. Jánošík) - Komenda.
AC Sparta Praha: Nguyen - Macháč, Breda "K", Neužil, Holas - Reiter (54. Bezstarosti), Pešek, Miskovič, Mařík (77. Adamec) - Pouček (67. Dobiáš), Hájek (67. Laptev).
Branky: 71. Dydowicz - 20. Pouček. ŽK: 2:0 (Kmoníček, Bouška). Rozhodčí: Vlasjuk - Zeman, Mrkáček.
Diváci: 120

Mladé naděje Slovanu vstoupily do utkání aktivně a hned od prvních minut svého soupeře přehrávaly. První patnáct minut se hrálo především u sparťanské šestnáctky, kde také dokázali jako první domácí fotbalisté zahrozit. Coufalův centr našel přesně volného Kmoníčka, který neváhal a ihned také vystřelil. Ránu mířící k levé tyči ale dokázal hostující brankář konečky prstů zneškodnit.

Po liberecké převaze ale přišel trest v podobě úvodní branky. Sparta snad ze své první vážnější šance dokázala přesně zamířit a dostat se ve dvacáté minutě do vedení. Balon se v domácím pokutovém území nejdříve otřel o tyč, poté ale zamířil zpět před branku, kde číhal připravený Lukáš Pouček, který přesnou hlavičkou z bezprostřední blízkosti nedal brankáři Severočechů sebemenší šanci na úspěch – 0:1.

Převaha domácích postrádala v prvním poločase lepší gólové využití a tak v pětatřicáté minutě opět zahrozili Pražané. Autor první branky se prezentoval hezkou individuální akcí, po které za libereckým Zoulem zazvonila tyč, která zastavila technický obstřel sparťanského útočníka. Víc už toho oba celky do konce první poločasu předvést nedokázaly. Do šaten tak odcházela spokojenější juniorka Sparty.

Domácí trenér Chytrý si hned v úvodu druhé půle připravil hned trojí střídání, které vlilo liberecké juniorce krev do žil. Vyrovnání měl na kopačce sedm minut po změně stran Drobílek, to by ale nesměl v dobré pozici pálit pouze do hostujícího brankáře. Skóre se neměnilo ani po hlavičce střídajícího Jánošíka, který o čtyři minuty později pořádně protáhl chytajícího Nguyena.

Liberečtí mladíci se nakonec dočkali až v jednasedmdesáté minutě, kdy mohli slavit vyrovnávací branku. Daniel Dydowicz dostal ideální přihrávku mezi bránící beky a následnou střelou k protější tyči rozvlnil síť soupeře, letos již po sedmé – 1:1. Vyrovnávací gól Severočechy hodně povzbudil. Vítězství mohl na stranu Slovanu strhnout čtrnáct minut před koncem Drobílek, jeho povedenou ránu ale ke smůle domácích zastavilo břevno.

Jiří Chytrý (FC Slovan Liberec): "Předvedli jsme docela solidní výkon. V utkání jsme měli herní převahu, kterou jsme ale nedokázali využít. Bohužel jsme znovu doplatili na naše neproměňovaní šancí, kterých jsme dnes měli hned několik. Koncovka je zatím naše slabá stránka a my se na ni budeme muset zaměřit."