FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovan B - Kolín 3:2
26.08.2024

Skvěle! Béčko Slovanu má druhou výhru, přehrálo Kolín

Liberec – Neporazitelnost prodloužena o další zápas. Slovan ve 3. kole skupiny B ČFL udolal Kolín 3:2 a bere všechny body. Duel rozhodl individuální akcí deset minut před koncem základní hrací doby Nicolas Penner.
3.kolo, neděle 25.8.2024, 10:15
FC Slovan Liberec B FC Slovan Liberec B
3:2
(2:0)
SK Sparta KolínSK Sparta Kolín
FC Slovan Liberec B: Musil – Penner (90. Wydrzinski), Michal, Kuľha, Ogboi, Machotka (66. Lupoměský) – Kočka, Varfolomejev, Plot (76. Papoušek F.) – Kok, Strnad (55. Hadaščok)
SK Sparta Kolín: Tůma – Soukup, Spěvák, Hakl, Skořepa (69. Temelkovski), Nikodem, Jaroš (81. Koděra), Šnajdr (46. Beránek), Snížek (46. Čapek), Kopecký (45. Pelyak), Hudec
Branky: 22. Kok, 35. Strnad, 80. Penner – 49. Jaroš, 78. Temelkovski. Rozhodčí: Nejedlo – Melichar, Louda. ŽK: 73. Hadaščok, 90. Lupoměský – 27. Šnajdr, 72. Spěvák. Diváků: 100.

Výběr trenéra Jakuba Haranta pokračuje v úvodu sezony ve vydařených výkonech. Poté, co béčko Slovanu remizovalo s Chlumcem nad Cidlinou a porazilo Živanice, si poradilo také s Kolínem.

Naše mužstvo nezačalo dobře, ale ve 22. minutě se prosadil Olaf Kok a do přestávky zvýšil vedení díky zlepšenému výkonu Matěj Strnad. Po pauze ovšem přišla nejhorší pasáž modrobílých v zápase, nejprve snížil Daniel Jaroš a pak vyrovnal Filip Temelkovski.

Slovan ale nebyl opařený a hned dvě minuty po inkasované brance vyšvihl parádní individuální akci Nicolas Penner. Ten nakonec utkání rozhodl, B-tým zvítězil 3:2 a v tabulce mu patří se sedmi body třetí příčka za stoprocentním Kladnem a Ústím nad Labem.

Jakub Harant (FC Slovan Liberec): „Dnes jsme nepředvedli dobrý výkon, přesto slavíme tři body. Vstup do zápasu se nám nepovedl, naštěstí soupeř neskóroval a brankou jsme si pomohli naopak my. S míčem na noze jsme se zlepšovali, což jsme korunovali druhou brankou. Brzy po poločase jsme ale inkasovali a přišla naše nejhorší pasáž, strach o výsledek a nakonec i vyrovnání na 2:2. Chvíli poté předvedl výbornou individuální akci Penner a rozhodl na konečných 3:2.“