FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Sevilla 1:1
24.10.2013

Slovan přišel v závěru o vítězství nad Sevillou

Michal Vít
Slovan v rámci třetího utkání skupiny H Evropské ligy remizoval U Nisy se Sevillou 1:1, když dlouho držel otěže utkání ve svých rukou. V 78. minutě jsme však přišli o vyloučeného gólmana Kováře a z následného hostujícího tlaku jsme kapitulovali. I přesto však na postupujícím druhém místě tabulky stále držíme tříbodový náskok na Freiburg, když právě tento německý soupeř v souběžně hraném utkání remizoval s Estorilem.
sk. H, čtvrtek 24.10.2013, 19:00, U Nisy
1:1
(1:0)
Sevilla FC (Šp.)Sevilla FC (Šp.)
FC Slovan Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Kelič, Fleišman - Šural, Pavelka, Hušek (64. Kalitvincev, 90. Kolár), Rybalka, Delarge (78. Hroššo) - Rabušic
Sevilla FC (Šp.): Varas - Coke, Cala, Pareja, Navarro (74. Moreno) - Reyes (56. Machín), Iborra, Rabello (56. Bacca), Cristóforo, Perotti - Gameiro
Branky: 20. Rabušic - 88. Machín, ŽK: 1:2 (Pavelka - Coke, Moreno), ČK: 1:0 (78. Kovář), Rozhodčí: Dean - Collin, Long (všichni Anglie)
Diváci: 7700

Trenéři mohli po delší době počítat od úvodních minut s uzdraveným Kušnírem. Vykartovaného Sackeyho pak na postu defenzivního záložníka nahradil Hušek. Oproti tomu Rybalka si svůj karetní trest odseděl již v předchozím domácím duelu s Estorilem, a tak v základní sestavě oproti Sackeymu nechyběl.

Samotný zápas začaly obě mužstva v lehkém tempu a hrálo se tak převážně ve středu hřiště. Hosté měli dle předpokladů převahu v držení míče. Šance si však Španělé nevytvářeli. První příležitost tak přišla na druhé straně a k radosti fanoušků byla hned gólová. Ve 20. minutě sklepl Pavelka balón z první na Rabušice, který se dostal za obranu a tvrdou přízemní ranou překonal Varase - 1:0. Hosté odpověděli o dvě minuty později svou první střelou na branku, Cokeho pokus však Kovář bez potíží kryl. Ve 35. minutě se naši hráči prokombinovali až do vápna Sevilly, kde Rabušic vyzval ke střele z druhé vlny Rybalku, jeho pokus ale nakonec Varas s obtížemi vyrazil do bezpečí. V téže minutě pak Gameiro po nakopnutém balónu vyhrál těsně před velkým vápnem souboj s Keličem, ale Kovář naštěstí včasným výběhem pohromu zažehnal. Španělé ke konci poločasu přimáčkli Liberec k vlastní brance. Naši hráči však hostující tlak přečkali a do šaten tak šli za jednobrankového vedení.

Slovan pozorně bránil i od úvodu druhé půle. V 54. minutě pak přišla šance domácích, když se před Rabušicem otevřela hostující obrana. Náš útočník však zpoza vápna mezi tři tyče nezamířil. O čtyři minuty později přišla další obrovská příležitost pro Slovan. Aktivním presinkem donutil Šural k chybě stopera Pareju a utíkal z pravé strany sám na Varase. V souboji tváří v tvář nakonec uspěl španělský gólman. Sevilla poté nadále diktovala tempo utkání a naši hráči hráli na hranici sebeobětování. V 78. minutě unikali liberečtí v akci tři na dva, Delarge však míč zadrbal, naštěstí se ale hosté provinili faulem a kopali jsme tak standardní situaci z 18 metrů. Jejím výsledkem však byl hostující protiútok, kdy dostal míč do středu hřiště osamocený Bacca. Toho pak po kličce fauloval mimo vápno Kovář, za což po právu obdržel červenou kartu. Do branky tak musel nerozpohybovaný Hroššo, pro něhož to byla ostrá premiéra. Svůj první zákrok zvládl s obtížemi, když mu Perottiho přímý kop vypadl z rukou, ale dorážku Španělé nezvládli. V 88. minutě nakonec Slovan hostujícímu tlaku podlehl, když Hroššo nedostatečně vykryl úhel Machínovi, který procpal míč do branky - 1:1. Zbývající minuty nás hosté mačkali, ale další příležitost si nakonec nevytvořili, a tak jsme ani na potřetí ve skupině H Evropské ligy neprohráli a s favoritem ze Sevilly jsme uhráli remízový výsledek. Po remíze 1:1 i ve druhém souběžně hraném utkání ve Freiburgu tak má Slovan na druhém postupovém místě tabulky stále tříbodový náskok, a to právě na německého soupeře.