FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Rapid Vídeň - FCSL 3:0
15.08.2020

Slovan prohrál v generálce s vídeňským Rapidem 0:3

Vídeň/Liberec - Slovan sehrál na rakouském soustředění poslední utkání před startem nové sezony FORTUNA:LIGY 2020/21, v generálce přitom podlehl vídeňskému Rapidu 0:3. Dvě branky domácí vstřelili v první půli, další přidali po poločasu.
Rakousko, sobota 15.8.2020, 16:00
SK Rapid Vídeň SK Rapid Vídeň
3:0
(2:0)
SK Rapid Vídeň: Strebinger (61. Hedl) - Fountas, Murg, Petrovič, Hofmann, Stojkovič, Kara, Greiml, Ullmann, Arase, Ljubičič
FC Slovan Liberec: Knobloch (46. Nguyen) - Koscelník, Kačaraba, Tijani, Mikula (46. Fukala) - Pešek (56. Kosek), Hromada (46. Barac), Mara (74. Rondič), Mosquera (69. Šulc) - Matoušek (66. Černický) - Júsuf (39. Rabušic).
Branky: 8. Kara, 19. Greiml, 58. Fountas. ŽK: 15. Mosquera.

Už po dvou minutách hry vyzkoušel ranou z relativně ostrého úhlu pozornost Milana Knoblocha Kelvin Arase, gólman našeho celku míč vytěsnil na roh. Záhy zahrával z levé strany trestný kop Pešek, jeho nabídka ale nikoho z hostí nenalezla. Naopak domácí z následného brejku skórovali, Ercan Kara výstavní ranou ze střední vzdálenosti poslal balon za brankovou čáru odrazem od břevna.

Zanedlouho obdržel od hlavního arbitra žlutou kartu Mosquera a bylo ještě hůř, Rapid zahrával přímý volný kop z relativně velké vzdálenosti, míč přesto dokázal hlavou usměrnit do branky Leo Greiml. Naše mužstvo pohrávalo po necelých dvaceti minutách hry už 0:2.

V následujících okamžicích se obraz hry vyrovnal, ale do další příležitosti se propracovali i tak domácí. Po zaváhání Hromady nevyužil rychlého brejku Kara, kterého doběhl Tijani a skluzem zblokoval ránu na rohový kop. Před poločasem postihl svalový problém Júsufa a musel být střídán Michaeleme Rabušicem. Do konce úvodní půle už se skóre nezměnilo.

Zkraje druhého poločasu zahrával Slovan postupně tři přímé volné kopy, nicméně ani jeden nevyužil k větší příležitosti. U posledního reklamovalo naše mužstvo ruku, nicméně hlavní arbitr zůstal neoblomný. Naopak na druhé straně se zadařilo potřetí skórovat. Taxiarchis Fountas po krátkém sprintu s míčem u nohy poslal svou ránu do pravé tyče, od níž se odrazila za střídajícího Filipa Nguyena. I třetí trefa Rapidu padla s odrazem o konstrukci.

Oživení hry nepřinesla ani četná střídání, domácí kontrolovali tempo a naše mužstvo se jen ztěží dostávalo do brankové příležitosti. V 80. minutě se hnal rakouský celek do brejku, ale Koscelník včasným zákrokem zamezil nebezpečné příležitosti. S postupujícím se časem nadvakrát pálil Rondič, druhá rána z voleje byla nebezpečná, Hedl ale míč vytěsnil mimo tři tyče včasným reflexivním zákrokem.

Slovan podlehl v generálce vídeňskému Rapidu 0:3.

Miroslav Holeňák (FC Slovan Liberec): „Duel nám ukázal hodně, je z čeho čerpat. Narazili jsme na kvalitního soupeře, kterému jsme bohužel trochu ulehčili vstup do zápasu. Krásným gólem se Rapid dostal do vedení a pak jsme byli laxní při bránění standardní situace. Soupeři dodalo vedení sebevědomí a byl lepší, zaslouženě vyhrál. My víme, že máme na čem pracovat. V týmu se událo hodně změn, máme týden na všem zapracovat, sehrát se a zvládnout první kolo v Olomouci.“