FC Slovan Liberec | Generálka před ligou! Slovan hraje na soustředění s vídeňským Rapidem
Menu Další Zavřít Zavřít
14.08.2020

Generálka před ligou! Slovan hraje na soustředění s vídeňským Rapidem

Redakce
Liberec - Poslední duel přípravy je tu! Slovan hraje na rakouském soustředění s domácím Rapidem Vídeň, ligová generálka by se měla uskutečnit na hlavním stadionu. Duel začíná v sobotu od 16 hodin a odehraje se bez diváků.

SK Rapid Vídeň - Liga mistrů i famózní obrat

Rakouský celek nemá času na zbyt, už 25. srpna ho čeká čtvrtfinále kvalifikace Ligy mistrů, ve kterém se utká o postup s Lokomotivem Záhřeb. V souboji s chorvatským celkem bude mít nevýhodu, bude totiž hrát na horké balkánské půdě.

Rapid si vybral soupeře pro přípravné období v Česku, začal sice soubojem s tuzemským Drassburgem, který vyhrál 4:1, pak už ale změřil síly s Opavou. Slezský celek vedl ve vzájemném klání už 3:0, nakonec ale po nevídaném obratu prohrál 3:5. Vyrovnáno bylo třemi brankami v rozmezí 55. a 69. minuty.

Slovan se s vídeňským celkem naposledy střetl na začátku roku 2018, tehdy vyzval rivala Rapidu Austrii Vídeň a duel skončil remízou 1:1. Branku Slovanu tehdy zaznamenal Roman Potočný.

FC Slovan Liberec - Generálka, sehrávání fáze dva

Slovan sobotním duelem uzavře přípravu na ligovou sezonu, která startuje už o příštím víkendu. V přátelských zápasech zatím dvakrát vyhrál, dvakrát remizoval a jednou prohrál s Přepeřemi. Fanoušky může potěšit podpis Michaela Rabušice, který se domluvil s vedením na kontraktu a potřetí se vrací do Liberce.

Příprava je pro naše mužstvo důležitá hlavně z hlediska sehrání, proměněný kádr se po návratu z rakouského soustředění střetne v prvním kole s olomouckou Sigmou. Tu vyřadil minulou sezonu v semifinále MOL Cupu výhrou 2:1. Duel s Rapidem startuje v sobotu od 16 hodin a odehraje se bez diváků, na webu vám přineseme podrobný popis událostí. Práva na vysílání zápasu si zajistila rakouská stanice ORF Sport.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská ŽOS Trnava, a.s. T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany
Další partneři
SECO ZAHRADNÍ TRAKTORY Zemgas - dříví
Mediální partneři
Beat radio Český rozhlas Liberec