FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Crvena zvezda - FCSL 5:1
29.10.2020

Slovan prohrál venku s Crvenou zvezdou 1:5

Bělehrad/Liberec – Po domácí výhře nad belgickým Gentem (1:0) vyrazil náš tým do Bělehradu, aby se utkal s Crvenou zvezdou. Domácí nám vstup do zápasu znepříjemnili rychlým gólem v sedmé minutě, který dal El Fardou Ben. Za dalších 15 minut byl zároveň autorem gólu druhého. V závěru poločasu ještě snížil Matoušek na 1:2. I ve druhé části byl však domácí celek lepší a do 70. minuty přidal další tři branky (autory byli Gajić, Katai a Falcinelli). Crvena zvezda nás přehrála 5:1.
Group L, čtvrtek 29.10.2020, 18:55, Stadion Rajka Mitiće
FK Crvena zvezda FK Crvena zvezda
5:1
(2:1)
FK Crvena zvezda:

Borjan (C)– Gajić, Milunović, Degenek, Rodić (75. Gobeljić) – Nikolić, Sanogo Junior – Katai (88. Vukanović), Ivanić (83. Gavrić), El Fardou Ben (83. Petrović) – Falcinelli (88. Pankov)

Náhradníci: Ćopić, Popović – Boakye, Eraković, Gavrić, Gobeljić, Krstović, Pankov, Petrović, Simić, Spiridonović, Vukanović

Nguyen - Mikula (C), Chaluš, Tijani, Koscelník - Sadílek, Hromada (85. Šulc), Mara (90+1. Barac) - Mosquera (90+1. Fukala), Júsuf (75. Rabušic), Matoušek (75. Beran)

Náhradníci: Hasalík – Fukala, Barac, Cancola, Šulc, Beran, Csáno, Rabušic

Branky: 7. El Fardou, 22. El Fardou, 50. Gajić, 67. Katai, Falcinelli – 41. Matoušek

Žluté karty: 66. Borjan, 82. Sanogo Junior

Rozhodčí: F. Verissimo - L. Campos, P. Nuno De Sá Martins

První náznak šance v utkání měl Tijani. Přečetl soupeřovu přihrávku, na nic nečekal a vypálil. Jeho silná rána o malý kus přelétla břevno. Do velké šance byl v šesté minutě vyslán Falcinelli, včas však vystartoval Nguyen a míč pokryl. O necelou minutu později se dopředu opět dostali hráči srbského klubu, z levé strany přistál do vápna jedovatý centr. Ten ještě zvládl Tijani odpálit, ovšem pouze k dalšímu hráči soupeře. Rodić vrátil míč do vápna z voleje a El Fardou Ben úspěšně zakončil hlavou. Krátce po gólu se opět Crvena zvezda hnala dopředu a do obrovské šance se dostal Nikolić, jeho střelu Nguyen naštěstí vyrazil.

Byla to opět levá strana, po které se k naší brance dostalo další nebezpečí. Po přesné přihrávce vystřelil Ivanić z velmi ostrého úhlu a byl vychytán Nguyenem. Po rušném úvodu jsme se i my dostávali k větší kombinaci a více jsme se podívali na polovinu soupeře. Ovšem ve 22. minutě pronikli domácí levou stranou před bránu. Po dlouhé vzdušné přihrávce obdržel Ivanić míč téměř na konci hřiště, neváhal a poslal míč do vápna, kde už čekal El Fardou Ben, který razantní střelou zakončil.

V následujících minutách se hra poměrně vyrovnala, oba celky se dostávaly do nebezpečných akcí. Ovšem největší z nich měl s přehledem opět soupeř, když Katai trefil z velké dálky tyč. Po vyraženém centru Sadílka se domácím nepodařilo odklidit balón do bezpečí a opět ho vybojovali hráči v modrém. Pěknou kombinaci předvedli Hromada, Sadílek a Matoušek a právě Jan Matoušek krásně zakončil zpoza vápna do brány brankáře Borjana. V závěru měl fantastickou možnost zvýšit náskok domácích Ivanić, ze skvělé pozice naštěstí přestřelil.

V úvodu druhého dějství utekl Katai na středu hřiště Marovi a Hromadovi a pak prostrčil balón na El Fardoua. Mikula ho stihl odzbrojit, naneštěstí odrazil míč přímo na rozběhnutého Milana Gajiće, který už dorazil do odkryté brány. Po našem rohovém kopu zahájil soupeř velmi rychlý protiútok. Katai postupoval na bránu a snažil se přihrát nabíhajícímu spoluhráči. Díky Matouškovi a zákroku Nguyena byla šance zneškodněna. Nedlouho poté byl velmi blízko před vápnem faulován Sadílek. K přímému kopu se postavil Mara a kopl ho velmi dobře, pro jeho technickou střelu se musel brankář Borjan velmi natáhnout.

Byl to opět Aleksandar Katai, kdo nám utekl středem hřiště, obešel obranu a po tečované střele vstřelil čtvrtý gól. Neuběhly ani tři minuty a domácím se opět podařilo dát další branku. Po rohovém kopu rozehraném na přední tyč se hlavička Diega Falcinella odrazila od země přímo do pravého horního rohu. V závěru utkání přiběhl do vápna Gavrić, poradil si s Chalušem a vystřelil. Nguyen byl ale připraven a s ránou si poradil. Po závěrečných střídání se už nic nezměnilo a Slovan si z Bělehradu odvezl prohru 1:5.

Pavel Hoftych (trenér Liberce): „Zkušenost, kolotoč. Domácí tým měl skvělé rychlé individuality, které byly vynikající po křídlech. Dostali jsme dvě rychlé branky a do poločasu jsme čelili dalším nebezpečným situacím. My jsme ale také měli pár vrácených míčů do šestnáctky, které mohly skončit brankou. Nakonec Matoušek po krásné střele snížil na 1:2. Do druhého poločasu jsme chtěli stav udržet, abychom mohli do hry dostat něco nového, třeba střídáním. Chtěli jsme se pokusit zápas zdramatizovat, ale poté přišly tři branky v rychlém sledu a bylo po zápase. Naštěstí jsme neinkasovali další branky. Soupeř byl doopravdy mimořádně silný, kombinačně fantastický. Nejlepší hráč byl Katai. Máme hodně kluků, kteří v pohárech hráli poprvé s Gentem. Nemají moc odehráno, takže jsme zas o něco zkušenější. Porážka 5:1 byla zasloužená, domácí byli jednoznačně lepší mužstvo.“