FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Debrecen 4:0
09.07.2024

Slovan si zastřílel. Maďarský celek Debreceni VSC porazil vysoko 4:0

Ottensheim/Liberec - Také ve druhém přípravném zápase na rakouském soustředění zvítězilo naše mužstvo. V první půli se prosadil Marek Icha. Po přestávce zvýšil z penalty Christian Frýdek a hned dva góly ve svém prvním startu za Liberec zapsal slovenský talent Patrik Dulay. V obraně jsme opět neinkasovali a Slovan tak zvítězil 4:0.
Ottensheim, úterý 9.7.2024, 17:30, Ottensheim
4:0
(1:0)
Debreceni VSCDebreceni VSC
FC Slovan Liberec: Bačkovský (46. Hasalík) - Plechatý (64. Lehoczki), Ševínský (64. Strnad), Mikula (46. Pourzitidis) - Koželuh (64. Nyarko), Icha (64. Kop), Varfolomejev (64. Polyák), Ghali (64. Preisler) - Hlavatý (64. Dulay), Letenay (64. Kok), Višinský (46. Frýdek)

Náhradníci: Musil - Dulay, Frýdek, Kok, Kop, Lehoczki, Nyarko, Penner, Polyák, Preisler, Pourzitidis, Strnad

Debreceni VSC: Megyeri - Stojković, Romanchuk, Lagator, Ferenczi, Ojediran, Manrique, Dzsudzsák, Domingues, Kocsis, Bárány

Náhradníci: Pálfi - Hornyák, Szuhodovszki, Kohut, Senaga, Polozhyi, Szécsi

Branky: 29. Icha, 50. Frýdek (pen.), 64. a 70. Dulay

Žluté karty: 62. Koželuh - 36. Lagator

Rozhodčí: Heiduck - Platzer, Reitinger

Naše mužstvo se dostalo do zajímavé šance hned v první minutě, skórovat však nedokázalo. O čtyři minuty později se díky vysokému presinku podařilo získat balon. Ghali našel volného Višinského ve vápně, který nedokázal zpracovat prudkou přihrávku. V desáté minutě dostal krásný balon na pravou stranu Koželuh, který našel ze druhé vlny nabíhajícího Višinského. Mladý záložník trefil střelou po zemi tyč. Po sedmnácti minutách hry se mohl ozvat také soupeř po chybě v naší rozehrávce. Domingues sice provedl pohlednou kličku, jenže vzápětí neodcentroval přesně.

Ve 20. minutě napřáhl ke střele ze střední vzdálenosti Marek Icha. Balon ve vzduchu zajímavě zaplaval a brankář měl plné rukavice práce, aby ho vyrazil na rohový kop. Debrecín zahrával svůj první roh ve 26. minutě. Ten rozehrál nakrátko a jeden z hráčů uvolnil svého kolegu krásnou patičkou. Na následnou přihrávku do vápna soupeř těsně nedosáhl. Po občerstvovací přestávce zahrával Slovan rohový kop. Balon se odrazil ke Ghalimu, který našel Lukáše Letenaye ve vápně. Slovenský útočník ho přiťukl na velké vápno, kde stál Marek Icha a jeho přesná střela na zadní tyč zapadla do sítě 1:0.

Deset minut před pauzou dostal míč na levé straně Ghali. Nigerijský rychlík se nerozpakoval, obešel obránce a přihrál skrz malé vápno, kde vše zavíral na zadní tyči Josef Koželuh. Nová akvizice v našem dresu balon lízla, ale nedokázala jej umístit do sítě. V posledních minutách prvního poločasu se na libereckých hráčích projevila únava z aktivního presinku. Všechny vysoké míče, které létaly do našeho vápna, však obrana odvrátila. Další zajímavé šance se neobjevily ani na jedné straně a Slovan tak vyhrál první půli 1:0.

Debrecín vstoupil do druhého poločasu aktivněji a po třech minutách se dostal do zakončení. Po přihrávce z levé strany pálil Kocsis po zemi do připraveného Hasalíka. Vzápětí se hnalo naše mužstvo do protiútoku. Frýdek hledal Hlavatého ve velkém vápně, který byl zezadu faulován a rozhodčí nařídil pokutový kop. Míč si postavil Christian Frýdek, brankáře poslal na druhou stranu a střelou k pravé tyči pohodlně navýšil vedení Slovanu na 2:0.

Na začátku 60. minuty se po dlouhém centru do vápna dostal po hlavičce spoluhráče ke střele Bárány. Z rohu malého vápna však v tísni mířil nad. Soupeř hrozil i nadále. Nebezpečně zahraná standardní situace z levé strany prolétla celým vápnem a skončila těsně vedle brány. V 64. minutě Slovan vystřídal skoro všechny hráče a dva nováčci na hřišti se hned zapsali do gólové akce. Dominik Preisler poslal přízemní centr z levé strany, Nyarko jej pustil za sebe, kde naběhl úplně volný Patrik Dulay. Slovenský hráč zachoval klidnou hlavu a střelou na zadní tyč zvýšil už na 3:0.

Netrvalo to dlouho a mladý talent si připsal druhou branku v libereckém dresu. Ve středu hřiště si Patrik Dulay převzal míč a krásnou střelou do šibenice zvýšil na 4:0. Po tomto gólu soupeři došly hlavně morální síly. Naše mužstvo také trochu stáhlo nohu z plynu a hlídalo si pohodlný náskok. V 80. minutě se položil do odraženého míče Polyák. Střela na přední tyč brankáře Debrecínu nezaskočila. O šest minut později si navedl míč na střelu Nyarko. Jeho pokus ale neměl dostatečnou razanci. Nic dalšího se už nestalo a Slovan tak zvítězil vysoko 4:0.

David Mikula (asistent trenéra FCSL): Hráli jsme proti dobrému soupeři, který byl kvalitní na míči. Pojali jsme to tak, že jsme si ukázali i nějaká videa o soupeři a připravovali se jako na mistrovské utkání. Díky tomu jsme věděli, co nás čeká. Kluci to v těžkém počasí zvládli. Opět jsme protočili dvě sestavy, i když ta minutáž byla trochu rozdílná než v minulém utkání. Dali jsme čtyři góly a neinkasovali. Pozitiv je hodně, ale stále tam jsou věci, na kterých je potřeba pracovat. Uděláme video a společně si je vyhodnotíme.