FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Düsseldorf 1:2
14.07.2023

Slovan v posledním přípravném utkání těsně nestačil na Düsseldorf

Šimon Knopp
Liberec/Bad Wimsbach - Na svěřence trenéra Luboše Kozla čekala poslední prověrka před začátkem nové sezony. V Rakousku se Slovan představil proti druholigovému německému celku Fortuna Düseldorf. O výsledku utkání rozhodl první poločas, ve kterém se dvakrát trefil Vermeij. Liberecký tým dokázal ve druhé půli pouze snížit na konečných 1:2, když se prosadil Michael Rabušic.
Příprava, pátek 14.7.2023, 17:00, Bad Wimsbach
1:2
(0:2)
Fortuna DüsseldorfFortuna Düsseldorf
FC Slovan Liberec:

Vliegen - Plechatý (69. Varfolomejev), Chaluš (46. Pourzitidis), Prebsl (79. Lehoczki) - Mikula (C) (46. Fukala), Červ (69. Rabušic), Doumbia (46. Frýdek), Ghali (46. Preisler) - Višinský (46. Penner) - Kulenović (46. Hudák), Tupta (46. Horský)

Náhradníci: Bačkovský - Lehoczki, Pourzitidis, Preisler, Fukala, Penner, Frýdek, Varfolomejev, Hudák, Horský, Rabušic

Fortuna Düsseldorf:

Kastenmeier (C) - Zimmermann (46. Klarer), Hoffman (46. De Wijs), Siebert (64. Savic), Böckle (46. Gavory) - Klaus (46. Tanaka), Engelhardt (46. Neto), Sobottka (46. Appelkamp), Iyoha (64. Bunk) - Ginczek (46. Niemec), Vermeij (64. Bird)

Náhradníci: Eutinger, Klarer, De Wijs, Gavory, Tanaka, Savic, Appelkamp, Neto, Bunk, Niemiec, Hirschberger, Bird

Branky: 76. Rabušic - 41. a 45. Vermeij

Německý tým nastoupil v bílých dresech s červenými prvky a hned z první akce se mu podařilo dopravit míč do sítě. Naštěstí pro Slovan, branka nebyla uznána, protože celé akci předcházel ofsajd. Liberec vyslal první střelu na bránu v 16. minutě. Červ zkoušel obstřelit brankáře Kastenmeira, ale byl dohrán a jeho pokus postrádal potřebnou razanci. Ve 22. minutě se dostal k zakončení hlavičkou Vermeij, který našel pouze připraveného Vliegena. Obraz hry v prvním poločasu byl vyrovnaný, oba celky poctivě bránily a svého soupeře do velkých šancí nepouštěly.

Düsseldorf hrozil především ze vzduchu, po jednom z rohů hlavičkoval těsně nad břevno Hoffman. Změny skóre jsme se dočkali až ve 41. minutě, kdy se po centru za obranu od Engelhardta dokázal nohou prosadit aktivní Vincent Vermeij, 0:1. Slovan mohl záhy srovnat, když po centru Višinského zakončoval Chaluš, bohužel jeho pokus minul jen těsně levou tyč soupeřovy branky. Düsseldorf dokázal využít dalšího centru a ve 45. minutě zvýšil vedení. Druhou branku utkání měl na svědomí znovu Vincent Vermeij, jenž usměrnil hlavičku tak, že na ni Vliegen nedosáhl, 0:2.

V druhé půli byl Slovan směrem dopředu aktivnější, ale přes dobře organizovanou obranu Düsseldorfu se mu dostávalo těžko. V 75. minutě se libereckým fotbalistům dobře povedlo přenést hru na volného Preislera. Obránce Slovanu neváhal a z pozice ve vápně vystřelil, avšak našel pouze připraveného Kastenmeiera. O minutu později se podařilo Pourzitidisovi vyslat nepříjemný centr do vápna. Horský předskočil svého bránícího hráče a balón protečoval na úplně volného Michaela Rabušice. Zkušený útočník velkou šancí nepohrdl a snížil na 1:2.

V další nebezpečné příležitosti se ocitl Horský, jenž si dokázal ve vápně vytvořit velmi dobrou palebnou pozici. Ovšem tentokrát Kastenmeier předvedl skvělý reflexivní zákrok a střelu směřující do brány vyrazil. Další gólovou akci jsme v zápasu neviděli a Slovan v posledním přípravném duelu před začátkem nové sezony prohrál s Düsseldorfem 1:2.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Jsem rád, že jsme hráli. Samozřejmě jsme prohráli, nemůžu být spokojený. Ale myslím si, že hlavně první poločas nám ukázal, že po středě, kdy jsme podali dobrý výkon, jsme si mysleli, že můžeme hrát podobně. Němci nás vyvedli z omylu a de facto celý první poločas jsme tahali za kratší konec. Mrzí mě, že když jsme se během té půle zvedli a herně to trošku vyrovnali, tak si necháme dát dvě laciné branky. Po centrech, kdy nedohrajeme situace ve vápně a necháme volné hráče. To by se stávat nemělo. Byl jsem naštvaný na výkon. Dá se říct, že se mi to nelíbilo po žádné stránce. Druhý poločas byl úplně jiný. Obměna v sestavě tomu pomohla. Byli jsme daleko pohyblivější a aktivnější. Nakonec jsme vstřelili branku a sahali po vyrovnání. Ale porážka je trest hlavně za tu první půli."

„Co se týče soustředění, jsem rád, že jsme tady byli. Jednak mohlo být mužstvo týden pohromadě, jsou tady někteří noví hráči, takže z tohoto pohledu je to určitě dobře. A sehráli jsme dvě velmi kvalitní utkání se dvěma soupeři. Každý z nich hrál trošku jiným způsobem a to pro nás bylo velice poučné. Dnešní první poločas je takovým varováním, že ligové zápasy budou samozřejmě spíše podobné tomuto a o něčem jiném."