FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Plzeň B - Slovan B 2:1
13.07.2024

B-tým Slovanu prohrál v přípravném utkání s rezervou Plzně 1:2

Plzeň/Liberec – Další dobrá prověrka a konfrontace. Béčko pokračovalo v zápasové části přípravy utkáním na půdě plzeňské rezervy. Kvalitní soupeř byl aktivnější a dostal se v úvodním poločase do dvoubrankového vedení, skóre na konečných 1:2 z pohledu našeho mužstva upravil Štěpán Bakeš.
PŘÍP., sobota 13.7.2024
FC Viktoria Plzeň B FC Viktoria Plzeň B
2:1
(2:0)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
FC Slovan Liberec B: Zachariáš – Netušil (70. Lupoměský), Kuľha (70. Michal), Ogboi (70. Wydrzinski) – Lupoměský (46. Beran), Kočka (46. Papoušek F.), Michal (46. Plot), Butsko (70. Kočka) – Makowski (46. Hadaščok), Ukiqi (46. Bakeš)
Branka: Bakeš (Hadaščok).

B-tým Slovanu čekalo druhé přípravné utkání před novým ročníkem ČFL, který odstartuje 11. srpna duelem proti Chlumci nad Cidlinou. Tým trenéra Jakuba Haranta se představil na trávníků rezervy plzeňské Viktorie.

Domácí výběr začal o něco lépe, už ve druhé minutě musel přijít faul našeho mužstva ve vyložené brankové příležitosti domácích. Soupeř se i tak dokázal do konce první půle dvakrát prosadit a do šaten tak zamířil s vedením 2:0.

Od 60. minuty Slovan zvýšil obrátky a dostával se do příležitostí. Jednu z nich proměnil Štěpán Bakeš po asistenci hrajícího trenéra Vojtěcha Hadaščoka. Na vyrovnání už ale modrobílí nedosáhli. Další střetnutí čeká béčko 16. července proti Slavii B.

Další přípravné zápasy B-týmu

16. července (9:45): SK Slavia Praha B – FC Slovan Liberec B
17. července (16:00): FC Slovan Liberec B – FK Mladá Boleslav B
Hraje se na Městském stadionu v Liberci.
24. července (17:30): FC Oberlausitz Neugersdorf – FC Slovan Liberec B
27. července (10:30): FK Velké Hamry 1911 – FC Slovan Liberec B
3. srpna (10:00): FC Slovan Liberec B – FK Pardubice B

Jakub Harant (FC Slovan Liberec): „Ve druhé minutě přišla chyba při našem autovém vhazování a následně faul ve vyložené brankové příležitosti soupeře. Naštěstí se hrálo přípravné utkání, protože v mistrovském zápase by nás červená karta neminula. Tentokrát jsme nebyli dobří na míči. Začalo se nám dařit až tak okolo 60. minuty, musíme přidat také v pohybu bez míče. Šlo každopádně o super konfrontaci, velmi dobrého soupeře a zejména v pasáži po dvou rychle inkasovaných brankách jsme měli velké problémy.”