FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Živanice - Slovan B 0:2
18.08.2024

Béčko má první výhru, zvládlo těžké utkání v Živanicích

Živanice/Liberec – Premiérová výhra a tři body do tabulky. B-tým zvládl duel druhého kola ČFL v Živanicích, výhru 2:0 řídil Nicolas Penner gólem a asistencí, prosadil se také Martin Kuľha a brankář Jindřich Musil udržel čisté konto.
2.kolo, sobota 17.8.2024, 17:00
TJ Sokol Živanice TJ Sokol Živanice
0:2
(0:1)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
TJ Sokol Živanice: Zíma – Svoboda M., Chocholatý (83. Pánek), Jarkovský, Zvěřina (52. Petrus), Sedláček, Hajník (46. Buriánek), Pilný (72. Svoboda T.), Staněk, Macháček (83. Bobek), Petráň
FC Slovan Liberec B: Musil – Penner (88. Ukiqi), Michal, Kuľha, Ogboi, Machotka – Kočka, Varfolomejev (64. Papoušek F.), Plot (77. Makowski) – Dulay (64. Lupoměský), Strnad (64. Hadaščok)
Branky: 24. Kuľha (Penner), 59. Penner. Rozhodčí: Matějka – Tryzna, Stiebe. Diváci: 100.

B-tým vyrazil do Živanic s velkou motivací bodovat podruhé v řadě. Ve 26. minutě se cíli výrazně přiblížil. Nicolas Penner parádně naservíroval míč do vápna z rohového kopu a Martin Kuľha dokázal dobrý centr bezezbytku využít.

Do šancí se ovšem dostávali i domácí, kvalitní zákroky tasil brankář Jindřich Musil a do šaten tak po přestávce naše mužstvo odcházelo s těsným vedením v zádech. V době, kdy se ve druhém poločase Živaničtí nadechovali k další vlně tlaku, předvedl parádní ránu z trestného kopu Nicolas Penner.

Dvoubrankové vedení už si vzít Slovan nenechal, zároveň poprvé v sezoně udržel čisté konto. Naše mužstvo má po dvou kolech čtyři body a figuruje na čtvrté příčce tabulky.

Jakub Harant (FC Slovan Liberec): „Jsme rádi, že jsme těžké utkání zvládli a vezeme domů tři body. Kluci si zaslouží za výkon pochvalu, zápas dobře odpracovali. Přežili jsme několik dobrých situací soupeře, podržel nás brankář Musil. V pravý čas jsme si v obou poločasech pomohli góly, nejdříve po rohovém kopu Pennera skóroval Kuľha, pak se krásnou střelou z trestného kopu prosadil sám Penner.”