FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovan B - Chlumec nad Cidlinou 1:1
11.08.2024

Béčko odstartovalo novou sezonu ČFL remízou s Chlumcem

Liberec – Utkání, ve kterém měl Slovan k výhře o něco málo blíž, ale skončilo remízou. Béčko zahájilo novou sezonu třetí nejvyšší soutěže domácí remízou s Chlumcem nad Cidlinou 1:1, úvodní branku sezony vstřelil už po třinácti minutách hry Matěj Strnad.
1.kolo, neděle 11.8.2024, 10:15
FC Slovan Liberec B FC Slovan Liberec B
1:1
(1:0)
FK Chlumec nad CidlinouFK Chlumec nad Cidlinou
FC Slovan Liberec B: Musil – Michal, Kuľha, Ogboi (90. Papoušek F.), Machotka – Zyba, Varfolomejev, Plot (67. Kočka) – Dulay (67. Lupoměský), Kok, Strnad (82. Ukiqi)
FK Chlumec nad Cidlinou: Brát – Doležal (89. Tvrdý), Finěk, Hájek (77. Řezníček), Havel, Howard (62. Rybička), Labík (62. Kneifel), Langr, Rudavskyj, Staněk, Vašíček (89. Kopáč)
Branky: 13. Strnad (Machotka) – 68. Kneifel. Rozhodčí: Mach – Raplík, Arnošt. ŽK: 53. Kuľha – 58. Staněk, 72. Doležal, 87. Langr. Diváci: 250.

Vyrovnaný a napínavý duel otevřel lépe Slovan. Ten si v první půli vytvořil díky aktivitě šance, jednu z těch vůbec prvních zužitkoval po pěkné individuální akci už ve třinácté minutě. Matěj Strnad obdržel přihrávku na levou stranu vápna, obehrál protihráče a prudkou ranou otevřel skóre. Další nebezpečná střela přišla po půlhodině hry, pohlídal si ji ovšem gólman Brát.

Příležitosti si vytvořili také Chlumečtí, jejich ofenzivní snaha vygradovala v 68. minutě. Střídající Jonáš Kneifel zužitkoval rychlý protiútok, po němž se efektně i efektivně obtočil ve vápně a přízemní ranou překonal Musila.

V závěrečných minutách byl Slovan aktivnějším celkem, k výhře měl blíž, ale Ivan Varfolomejev ani Filip Papoušek ve svých šancích neuspěli. V úvodním utkání nové sezony naše mužstvo remizovalo s Chlumcem nad Cidlinou 1:1. Příští duel sehraje na půdě Živanic, které se odešly ze střetnutí proti Kolínu se stejným výsledkem.

Jakub Harant (FC Slovan Liberec): „Dnešní výsledek asi odpovídá průběhu hry. Na šance jsme viděli vyrovnané utkání. První půli jsme měli dobrou pasáž, ale dvě gólovky si vypracoval také soupeř. Po vyrvonání ve druhém poločase jsme k výhře měli blíže, ale ani Varfolomejev a ani Papoušek své příležitosti neproměnili.“