FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovan B - Pardubice B 2:3
03.08.2024

Béčko v generálce padlo s rezervou Pardubic, duel se hrál v netradičním formátu

Liberec – Příprava je téměř minulostí, ostrá sezona se blíží. B-tým v generálce proti rezervě Pardubic na Městském stadionu dlouho vedl, duel netradičně hraný na dva poločasy o 60 minutách ale nakonec prohrál 2:3. Branky vstřelili Lukáš Letenay a Ivan Varfolomejev. Nový ročník skupiny B ČFL začne pro Slovan 11. srpna (10:15) domácím duelem proti Chlumci nad Cidlinou
PŘÍP., sobota 3.8.2024, 10:00, Městský stadion, Liberec
FC Slovan Liberec B FC Slovan Liberec B
2:3
(2:1)
FK Pardubice BFK Pardubice B
FC Slovan Liberec B: Musil (91. Ministr) – Halinský (61. Beran), Kuľha (61. Kočka), Ogboi (91. Kuľha), Michal (91. Lupoměský) – Zyba (70. Makowski), Varfolomejev (75. Govaers), Plot (61. Papoušek F.) – Lupoměský (61. Butsko), Letenay (75. Ukiqi), Strnad (75. Hadaščok)
Branky: 7. Letenay (Lupoměský), 57. Varfolomejev (Zyba).

V dresu Slovanu do duelu naskočilo několik posil z A-týmu včetně Denise Halinského, Qëndrima Zyby, Ivana Varfolomejeva nebo Lukáše Letenaye. Právě poslední jmenovaný otevřel skóre už v 7. minutě, když zužitkoval pas Lupoměského.

Utkání se hrálo po domluvě klubů v netradičním formátu šedesátiminutových poločasů, naše mužstvo těsně před koncem toho prvního udeřilo podruhé. Zyba nabil Ivanu Varfolomejovi a bylo to 2:1. Po přestávce se ovšem herní obraz změnil.

Iniciativu převzal soupeř a brankami v 76. a 83. minutě otočil výsledek na svou stranu. Několik kvalitních zákroků si připsal brankář Slovanu Matyáš Ministr. Béčko ukončilo zápasovou část přípravy, příští týden (11. srpna od 10:15 na Městském stadionu) vyzve v 1. kole skupiny B ČFL Chlumec nad Cidlinou.

3. srpna: FC Slovan Liberec B – FK Pardubice B 2:3

Jakub Harant (FC Slovan Liberec): „Utkání jsme po dohodě se soupeřem odehráli formátem 2x60 minut. První poločas jsme byli lepším týmem. Škoda jen, že jsme proměnili pouze dvě z velkého množství šancí. Ve druhé půli se nám ale vůbec nedařilo, soupeř byl pohyblivější a kvalitnější na míči. Měli jsme štěstí, že naopak Pardubice spálily několik svých příležitostí plus svými zákroky pomohl brankář Ministr.”