FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Teplice - FCSL 2:0
23.05.2020

Slovan po dlouhé pauze prohrál na hřišti neoblíbených Teplic 0:2

TEPLICE/LIBEREC - Bylo to dlouhé, ale dočkali jsme se. Dohrávkou 23. kola Slovanu Na Stínadlech se opět roztočila kola fotbalové FORTUNA:LIGY. Poslední odehrané soutěžní utkání našeho klubu se datovalo až do března, konkrétně pak osmého, kdy jsme doma porazili Opavu jednoznačně 4:0. Svěřenci trenéra Pavla Hoftycha bohužel nenavázali na tento výkon a proti neoblíbenému soupeři prohráli po gólech Kučery a Řezníčka 0:2.
23.kolo, sobota 23.5.2020, 18:00, AGC Aréna Na Stínadlech
FK Teplice FK Teplice
2:0
(1:0)
FK Teplice: Grigar – Radosta (77. Černý), Paradin, Čmovš, Knapík, Vondrášek (C) – Kodeš (81. Nazarov), Kučera (84. Žitný), Trubač, Moulis – Řezníček

Náhradníci: Diviš – Žitný, Hýbl, Toutou Mpondo, Šup, Nazarov

FC Slovan Liberec: Nguyen - Mikula (C) (64. Zeman), Kačaraba, Karafiát, Hybš - Hromada (72. Rondić), Mara - Malinský, Baluta (56. Beran), Pešek - Kuchta

Náhradníci: Knobloch - Zeman, Alibekov, Koscelník, Rondić, Beran, Fukala

Branky: 37. Kučera, 53. Řezníček

Žluté karty: 19. Kodeš - 74. Karafiát, 86. Beran

Rozhodčí:: Marek - Vodrážka, Batík VAR: Orel, AVAR: Blažej

Diváci: Hráno bez diváků.

Pauza byla dlouhá a bylo to znát na obou týmech. Během prvních deseti minut se hrálo převážně mezi vápny. Až ve 12. minutě se dostal k zakončení teplický Řezníček. Jeho střelu z nebezpečné pozice ve vápně zblokoval Karafiát na rohový kop. Ve 20. minutě se právě Karafiát postavil ke standardní situaci ze třiceti metrů a vystřelil k tyči. Grigarovi míč vypadl, ale ve spolupráci s obráncem zažehnali nebezpečí. O pár okamžiků později se dostal k zakončení po pěkné akci Baluta. I jeho pokus byl sražen na roh.

Ve 35. minutě byl těsně vedle vápna faulován Malinský. K míči se postavil Baluta, který ho kroutil pod břevno. Grigar ale jeho střelu konečky prstů vyškrábl. Z následného rohu netrefil ve velmi dobré pozici míč Kačaraba. Brankář sklářů míč pohodlně lapil. O dvě minuty později dostal na druhé straně hřiště přesnou přihrávku za obranu Tomáš Kučera a střelou na zadní tyč prostřelil našeho brankáře 1:0. Slovan ještě zvýšil svou aktivitu a do konce poločasu byl stále lepším mužstvem. K žádnému ohrožení Grigarovy brány to ale bohužel nevedlo. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Na začátku 51. minuty dostal přihrávku za vápnem Malinský, který si zasekl míč a vystřelil. Střela mu ale nesedla a letěla vysoko nad. V 53. minutě dostal míč na levé straně Moulis, který jej zatáhl do vápna a střílenou přihrávkou našel vystrčenou nohu Jakuba Řezníčka, která usměrnila míč od tyče do brány 2:0. Po hodině hry pálil z otočky Kuchta. Grigar byl u tyče včas. Vzápětí se dobře uvolnil Beran, ale ani on nedostal míč za záda brankáře. A když už mohl po rohovém kopu skórovat u tyče volný Mikula, byl u balonu o vteřinu později a špičkou kopačky mířil nad.

Slovan tlačil, měl závary před bránou, ale ne a ne skórovat. Naopak Moulis na druhé straně pálil v 68. minutě těsně nad. Ani v 71. minutě to nevyšlo. Malinský našel přihrávkou skrz vápno Martina Zemana. Liberecký křídelník si zasekl míč a vypálil. Střela ale nedolétla k brankáři, jelikož ji jeden z obránců zblokoval na roh. V další dobré šanci se objevil Kačaraba, ale ani on Grigara nepřekonal. To samé platilo i pro pěknou individuální akci Kamso Mary. Po desetiminutovém obrovském tlaku Liberce se hra opět zklidnila a tepličtí si mohli oddechnout.

Našim hráčům jakoby došly hlavně morální síly po řadě neproměněných velkých šancí. Domácí se již nikam nehnali a hlídali si své dvoubrankové vedení. To se jim povedlo až do závěrečného hvizdu a Liberec tak odjížděl zpět pod Ještěd s prohrou 0:2.

Stanislav Hejkal (FK Teplice): Utkání jsme sehráli tak, jak jsme chtěli. Hráči dodržovali taktiku, kdy jsme chtěli hrát z bloku na naší polovině, protože jsme znali sílu Liberce. Pokud na jejich hráče vylezete, mají rádi míče za obranu na rychlé hráče typu Malinský či Pešek. Když dostanou prostor, využijí ho, jako například na Spartě. V bloku jsme tedy čekali na jejich ztrátu míče. Jedna taková v první půli přišla a Trubač našel krásnou přihrávkou Kučeru a vedli jsme 1:0. Od toho jsme se odpíchli. Do druhé půle jsme vstoupili dobře a přidali druhou branku. Od 60. do 70. minuty jsme ale byli pod tvrdým tlakem, kdy měl Liberec možnosti ke snížení. Trenéru Hoftychovi se povedl tah s mladým Beranem, který oživil jejich hru. Problémy jsme ale ustáli a jsem rád, že jsme utkání dotáhli do vítězného konce.

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): Chtěli jsme hrát kombinačně po křídlech a následně centry do rychlosti tak, jak nás to zdobilo před vynucenou pauzou. Do utkání jsme nevstoupili špatně, ale chyběla nám kvalita ve finální fázi a rychlost přihrávky. Rozhodila nás první branka, která byla z mého pohledu dost laciná po ztrátě v přechodu, na což hráče upozorňujeme. Druhý poločas jsme chtěli hru změnit a zrychlit. Po fatální chybě v obraně jsme ale inkasovali podruhé. Střídání přinesla oživení, ale postupem času se do naší hry vkrádala nervozita a křeč. My své šance nevyužili, Teplice ano, a proto jsme prohráli.