FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Bohemians 1905 - FCSL 3:0
08.05.2021

Slovan prohrál na půdě Bohemians 0:3

Praha/Liberec – V rámci 31. kola FORTUNA:LIGY jsme hráli s Bohemians. První poločas příliš šancí nenabídl, ty největší byly k vidění hned v úvodu zápasu. Od té doby byl zápas velmi soubojový. První branku dal Pulkrab z penalty, krátce poté se prosadil Necid. Poté byl Slovan často blízko ke vstřelení gólu a Bohemians přestřílel. Nicméně poslední branku dal domácí Hronek, výsledek tedy z našeho pohledu byl 0:3.
31.kolo, sobota 8.5.2021, 19:30, Ďolíček
Bohemians Praha 1905 Bohemians Praha 1905
3:0
(0:0)
Bohemians Praha 1905:

Bačkovský – Köstl, Bederka, Krch – Dostál, Hronek (89. Osmančík), Ljovin, Květ (78. Novák), Vondra (89. Kosek) – Necid (78. Keita), Pulkrab (64.Puškáč)

Náhradníci: Le Giang – Keita, Novák, Osmančík, Kadlec, Puškáč, Kosek

Knobloch - Koscelník (86. Fukala), Jugas, Chaluš, Mikula - Mara, Faško (59. Rabušic), Karafiát (79. Nečas) - Pešek, Rondić, Mosquera (59. Matoušek)

Náhradníci: Nguyen – Purzitidis, Fukala, Cancola, Nečas, Matoušek, Rabušic

Branky: 51. Pulkrab, 57. Necid, 82. Hronek

Žluté karty: 25. Necid, 27. Pulkrab, 33. Květ, 63. Vondra, 85. Keita – 49. Knobloch, 64. Rabušic, 68. Karafiát

Rozhodčí: Machálek – Nádvorník, Dohnálek

Diváci: 352

Enormní šance Slovanu byla k vidění hned ve třetí minutě hry. Z levé strany centroval do vápna Karafiát, přičemž domácí obrana balón neodklidila ideálně, protože se k němu dostal Rondić. Ten pak zvládl vystřelit, nicméně z velké příležitosti trefil pouze brankáře. I na druhé straně si domácí vypracovali slušnou možnost na gól. Po centru zakončil hlavou Pulkrab, avšak brankář Knobloch mu ránu skvěle vyrazil na roh. U další šance domácího celku stál Necid, který se po centru zprava dostal k hlavičce. Ovšem moc mu nesedla a bránu netrefil.

Zpočátku utkání byl spíše aktivní Slovan, nicméně postupem času se síly na hřišti vyrovnaly. Oba celky se hnaly dopředu a do zakončení, ale nějakých vyložených šancí bylo k vidění pramálo. Hra byla založena především na osobních soubojích. Náš tým posílal mnoho centrů do vápna, ze kterých však nic nebylo. Párkrát se pouze dostal k zakončení Rondić, bezúspěšně. Těsně vedle před koncem poločasu vypálil také Pešek, který z volného prostoru trefil pouze boční síť brány. Do konce poločasu branka nepadla.

V úvodu druhé půle darovala obrana Slovanu penaltu soupeři. Stalo se tak po velké chybě Jugase a jeho malé domů. Ta byla tak slabá, že na bránu sám vyrazil Pulkrab a Knobloch neměl jinou možnost, než ho zastavit za každou cenu. Za to obdržel žlutou kartu a domácí tak kopali penaltu. Ujal se jí faulovaný Matěj Pulkrab, který bez problému proměnil. Netrvalo to vůbec dlouho a domácí přidali další branku. U pravého rohu dobře podržel Pulkrab míč, následně pak prostrčil na Dostála. Ten už nízkým centrem našel Tomáše Necida, který velmi pohledně zavedl míč do naší brány.

Po druhé brance provedl trenér Hoftych několik střídání a Slovan si vypracovával alespoň náznaky šancí. Ovšem hra byla často přerušována fauly, sudí rozdal během šesti minut tři žluté karty. Poté přišla jednoznačně nejnebezpečnější pasáž Slovanu po inkasovaných gólech. Fantastický pohotový zákrok předvedl mladý brankář Bačkovský, kdy po centru Karafiáta si Krch skoro dal vlastní branku.

Aktivní tempo libereckých pokračovalo. Koscelník vypálil zpoza hranice šestnáctky, ovšem střela mu byla vyražena pouze na roh. Následně se dostal v malém vápně k míči Jugas, ovšem přes domácí stopery míč neprotlačil. Velmi blízko k vstřelení branky měl Karafiát, se svou technickou střelou zpoza vápna trefil břevno. Nicméně domácí hráči stále odolávali našemu nátlaku.

Zvýšená aktivita našich hráčů nic nepřinesla, ba naopak zvládli pražští hráči potřetí skórovat. Z pravé strany nacentroval do vápna Levin, Puškáč míč skvěle sklepl hrudí na rozběhnutého Petra Hronka, jenž zavěsil míč mezi tři tyče díky tvrdé pozemní střele. Ihned po brance se náš tým pokusil o protiútok, na jehož konci byla hlavička Rondiće. Mířila ale doprostřed brány, takže s ní brankář neměl problém. Do konce zápasu již naše snahy nenašly cíle, finální skóre tedy bylo 3:0 pro domácí celek.

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): „Viděli jsme vyrovnaný první poločas, který byl hodně běžecký. Mnoho míčů za obranu z obou stran. I gólmani si v něm zachytali, byl velmi fyzický náročný a vyrovnaný. Každé mužstvo mělo své šance. Druhý poločas rozhodla dle mého názoru první desetiminutovka. Soupeře jsme si během ní zbytečně stáhli blíže k naší šestnáctce díky některým zkaženým přihrávkám. Pak jsme si to zkazili zbytečnou penaltou. Než jsme se stačili nadechnout a trochu zformovat, tak jsme dostali druhou branku. Pak už to bylo složité. Za stavu 0:2 jsme tam měli my několik šancí, které vykryl brankář, jako tu jejich malou domů. Soupeř poté ukončil na 3:0 díky krásně střele Hronka. Bohužel jsme s tím už potom nedokázali nic udělat.“

Luděk Klusáček (Bohemians Praha 1905): „Je to vítězství, kterého si hodně ceníme, protože Liberec je velmi silný soupeř, proti kterému se Bohemce příliš nedaří. Utkání začalo ve velkém tempu, první šanci měl Liberec, pak my. Nám se podařilo po půli po chybě soupeře dostat do vedení a následně jsme to potvrdili. To ten zápas zlomilo. Pak jsme měli trochu štěstí, že jsme přestáli ten tlak v 70.-75. minutě, kdy jsme se nemohli dostat z vápna. Závěr po třetí brance jsme si už myslím užili všichni. Ať už hráči na hřišti nebo diváci. Hodně si cením toho, že jsme udrželi čisté konto a navíc vstřelili tři branky. Trefili se nám oba útočníci, navíc proti Liberci, který má druhou nejlepší obranu v lize. To jsou věci, které nás potěšily.“