FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovácko - FCSL 0:1
10.11.2018

Slovan zvítězil v Uherském Hradišti nad Slováckem 1:0

UHERSKÉ HRADIŠTĚ/LIBEREC - Slovan bojoval o další ligové body v Uherském Hradišti. Slovácko se před utkáním nacházelo na 14. místě tabulky. Pro Petra Vlachovského to byl zároveň poslední zápas ve funkci hlavního trenéra Slovácka. Viděli jsme utkání s minimem šancí. Penaltový fantom Filip Nguyen vychytal další pokutový kop a hlavně díky němu a premiérovému gólu Aleše Nešického v lize si Slovan veze ze Slovácka všechny tři body.
15.kolo, sobota 10.11.2018, 17:00, Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty
1.FC Slovácko 1.FC Slovácko
0:1
(0:1)
1.FC Slovácko: Trmal - Reinberk, Krejčí, Hofmann, Juroška - Kalabiška, Havlík, Daníček, Sadílek (C) (56. Hellebrand), Navrátil (72. Petr) - Zajíc (61. Kuchta)

Náhradníci: Daněk - Janošek, Kuchta, Machalík, Rezek, Hellebrand, Petr

FC Slovan Liberec: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Karafiát (C), Hybš – Potočný, Oscar, Ševčík, Pešek (89. Kerbr) – Nešický (70. Oršula) – Aarons (84. Pázler)

Náhradníci: Hladký - Mikula, Oršula, Pázler, Mashike, Vuklišević, Kerbr

Branky: 30. Nešický

Žluté karty: 53. Sadílek, 77. Kuchta - 36. Nešický, 68. Aarons, 74. Potočný

Rozhodčí: Rejžek - Pelikán, Kříž

Diváci: 3674

V úvodu utkání se nic zajímavého nedělo. Potočného centr skončil pouze v rukavicích domácího brankáře. V 10. minutě si Slovan připsal první rohový kop zápasu. Bohužel branku Trmala neohrozil. Ševčíkův centr z 16. minuty Potočný prodloužil hlavou mimo tři tyče. Za první šanci zápasu by se tak dal označit průnik domácího Zajíce do naší šestnáctky z 20. minuty. Míč mu ale uskočil a skončil vedle Nguyenovy brány.O chvíli později centroval z přímého kopu Potočný. Míč sice před brankářem skočil, ale i tak ho dokázal zkrotit.

Ve 30. minutě už byl důvod k radosti! Petr Ševčík poslal z poloviny dlouhý míč na Peška, který na poprvé ještě trefil obránce. Na podruhé už ale přihrál pod sebe nabíhajícímu Aleši Nešickému, a ten střelou na zadní tyč prostřelil brankáře - 0:1. Slovácko bylo po inkasované brance chvíli aktivnější, ale žádnou vážnou příležitost si nevytvořilo. Na konci poločasu měl Slovan ještě výhodu rohového kopu. Karafiát hezky prodloužil míč na malé vápno, ale Aarons se nedokázal prosadit. Do šaten jsme tak šli o gól šťastnější.

Po pěti minutách druhého poločasu odvrátil míč hlavou Kačaraba na nohu domácího Sadílka, který stál za vápnem. Jeho ráno z voleje však mířila vysoko nad. Na druhé straně hlavičkoval z malého vápna nad liberecký Aarons. Nový muž na hřišti Kuchta se ještě ani nestihl zapotit a hned vyslal přesnou hlavičku na Nguyena. Brankář Slovanu si s jeho pokusem poradil.

V 66. minutě vyslal tvrdý projektil z dálky Daníček. Kačaraba vložil do dráhy míče hlavu za cenu svého zdraví a vypomohl tak Nguyenovi, který byl následně faulován. Filip Oršula vlétl na hřiště, zpracoval si míč, ale následně pálil nad. Jak se přibližoval konec zápasu, Slovan se stáhl více do bloku a čekal, co s míčem vymyslí Slovácko. Čtvrt hodiny před koncem se kličkou ve vápně uvolnil Pešek a přízemní střelou po zemi zaměstnal jinak málo vytíženého Trmala.

V 78. minutě byl faulován Potočný. Sám faulovaný se postavil k míči, ale z nějakých 35 metrů branku Slovácka neohrozil. V 80. minutě fauloval Koscelník ve vápně Kuchtu a rozhodčí Rejžek nařídil penaltu proti Slovanu. Penaltový fantom Filip Nguyen vystihl střelu Kuchty a chytil druhou penaltu v lize za sebou! O chvíli později pálil z dálky domácí Juroška doprostřed brány. Až s koncem zápasu se začal hrát atraktivní fotbal ze strany na stranu. Slovácko se hnalo za vyrovnáním a Slovan čekal na rychlé protiútoky. Ani jeden tým se už neprosadil a z Uherského Hradiště jsme si tak odvezli všechny tři body za vítězství 1:0.

Petr Vlachovský (1. FC Slovácko): První půle se odehrála převážně mezi šestnáctkami. Nikdo neměl výraznou šanci. Rozhodla jedna standardní situace, kde jsme udělali dvě hrubé chyby. Soupeř takové v zápase neudělal. Ve druhé půli jsme hráli přeci jen aktivněji. Zápas se lámal v posledních 15 minutách, kde jsme měli dvě vyložené šance v podobě penalty a střely Marka Halíka. Bohužel ani jednu jsme nevyužili a proto prohráli.

Zsolt Hornyák (FC Slovan Liberec): Děkuji mužstvu za předvedený výkon. Od první minuty bylo vidět, že jsme přijeli pro tři body. V prvním poločase jsme to předvedli nejen územní převahou, ale také jsme byli dominantnější a cílevědomější v ohrožení branky soupeře. Dobře jsme kombinovali. Škoda jen, že se nám nepovedlo přidat po krásném gólu Aleše Nešického ještě další branku. Šance jsme na to rozhodně měli. Čekali jsme, že ve druhé půli bude Slovácko důraznější a agresivnější a že budou nakopávat dlouhé míče dopředu, což se potvrdilo. My jsme naopak ve druhé půli přestali kombinovat ve středu pole. Nakonec i díky chycené penaltě jsme šťastní za tři body.