FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Varnsdorf 2:0
22.06.2024

V prvním přípravném utkání jsme porazili Varnsdorf 2:0

Hrádek n. N. - V prvním zápasu letní přípravy hráli svěřenci Radoslava Kováče v Hrádku nad Nisou proti druholigovému týmu FK Varnsdorf. Po brankách, o které se postarali Marios Pourzitidis a Olaf Kok, jsme zvítězili 2:0.
Hrádek, sobota 22.6.2024, 11:00
2:0
(1:0)
FK VarnsdorfFK Varnsdorf

1. poločas:
Hasalík - Lehoczki, Ševínský, Pourzitidis - Hudák, Icha, Lexa, Preisler - Frýdek, Kulenović, Strnad

2. poločas:
Musil - Plechatý, Varfolomejev, Mikula - Koželuh, Polyák, Kop, Penner - Višinský, Letenay, Kok
FK Varnsdorf:

1. poločas:
Vaňák – Zálešák, Kouřil, Kosař, Penc, Usman, Solomon, Sharde, Nykrín, Romagnoli, Rudnytskyy

2. poločas:
Pešl – Vlk, Dufek, Kouřil, Kubín, Šipoš T., Šipoš L., Ibrahimi, Svatoš, Kubista, Podzimek

Branky: 6. Pourzitidis, 72. Kok

Rozhodčí: Kvítek – Blažek, Třešňák

Do prvního přípravného utkání nastoupilo naše mužstvo velmi aktivním stylem. První výraznou šanci měl Strnad v páté minutě, když rychlou kličkou obešel dva obránce a následně vypálil na zadní tyč. Se skákavou střelou si však nakonec poradil brankář soupeře. Po rohovém kopu byl míč prostrčen až do pokutového území, přičemž v nastalém chaosu se nejrychleji zorientoval Marios Pourzitidis, který skluzem překonal gólmana.

Po vstřelené brance neutichaly ofenzivní snahy Slovanu, který byl stále nebezpečnějším celkem. Další příležitost jsme si vypracovali v 16. minutě, kdy se po pěkné kombinaci dostal míč k Hudákovi na pravé straně. Ten neváhal a téměř okamžitě vyslal razantní střelu, kterou mu vyrazil brankář na roh. Varnsdorf ovšem také nebyl bez šancí, v 25. minutě měl velmi blízko ke srovnání stavu. Po volném kopu se k zakončení dostal Rudnytskyy, svou ranou naštěstí trefil pouze tyč. Do konce poločasu již k vidění žádná větší příležitost nebyla.

Druhé dějství zahájily celky se změněnými sestavami. Hned zkraje poločasu zakončil svou individuální akci nebezpečným obstřelem Penner. Brankář by míč neměl, avšak mladý záložník trefil tyč. I v následující části zápasu hrál Slovan velmi aktivně. V 62. minutě měl Višinský na noze tutovou šanci. Po dobrém náběhu Koželuha zprava a následné přihrávce se 21letý záložník nacházel bezprostředně před brankářem. První ránu mu vyrazil obránce, při dorážce do odkryté brány naneštěstí trefil břevno.

O deset minut později si Slovan pojistil své vedení pokutovým kopem, jehož exekuci výtečně zvládl Olaf Kok. Po zbytek utkání se začal zapojovat častěji i Varnsdorf, nicméně žádné velké šance si vypracovat nezvládl. Utkání skončilo naší výhrou 2:0.

Radoslav Kováč (FC Slovan Liberec): „Samozřejmě jsme rádi, že jsme to zvládli. Teď musím říct, že každá výhra je důležitá. Nicméně dneska jsme chtěli nechat hrát hodně mladých hráčů, abychom je viděli. Jsme rádi, že to zvládli, jsou šikovní a musím říct, že obstáli velmi dobře. Výhra a nula vzadu se hezky počítá. Já jsem se hrozně těšil na zápas, byl jsem zvědavý, jak to kluci zvládnou, protože první týden byl náročný. Nicméně si myslím, že pracovali velmi dobře a jedeme dál.“