FC Slovan Liberec | Zápas s Dynamem Drážďany? Velmi se těšíme, prozrazuje trenér juniorky Pavel Čapek
Menu Další Zavřít Zavřít
20.3.2017

Zápas s Dynamem Drážďany? Velmi se těšíme, prozrazuje trenér juniorky Pavel Čapek

Dominik Jakubec
Liberec - Během reprezentační přestávky čeká naši juniorku velmi zajímavý program. V sobotu se totiž představí na hřišti Dynama Drážďany. "Bude to jeden z nejzajímavějších zápasů jara," těší se trenér Pavel Čapek.

Máte za sebou pět jarních kol, jak jste zatím s druhou částí sezony spokojen?
Kdybych měl ten úvod zhodnotit, nespokojen jsem pouze s Příbramí, kde byl soupeř zkrátka jednoznačně lepší a zaslouženě vyhrál. Jinak si myslím, že v Budějovicích jsme byli lepším týmem, a s Brnem i s Plzní jsme i přes porážky sehráli dobré zápasy. I tam jsme kolikrát hráli malinko lépe, ale bohužel jsme to nezvládli výsledkově.

Zato v neděli jste si připsali cennou výhru nad Slavií...
Myslím, že to bylo vyvedené utkání. Brzy jsme dali gól a následně jsme soupeře v podstatě nepouštěli do šancí. Ke konci jsme ještě mohli přidat nějaké branky, ale neřešili jsme správně nějaké situace. Beru to tak, že se po třech porážkách v řadě zase dostáváme do hry.

Pokud byste měl vypíchnout utkání, které naopak bylo nejsmolnější, které by to bylo?
Jednoznačně s Plzní. Tam jsme v první půli měli řadu gólových situací, ale neproměnili jsme je. A nakonec jsme ještě inkasovali v nastaveném čase... Takový zápas vás vždy mrzí, měli jsme ho podle mě vyhrát, ale místo toho jsme neuhráli ani tu remízu. Ale i třeba zápas s Brnem byl těsný, někdy v osmdesáté minutě jsme vyrovnali, ale pak jsme dostali další gól a prohráli jsme. Víc mě však mrzí ta Plzeň.

Pravidelně za vás nastupuje Wesley Da Silva, který se vrátil až ke konci přípravy. Měl by v juniorce strávit celé jaro?
Měl nějaké administrativní problémy s vízy, takže byl teď v lednu a únoru doma. Připravoval se individuálně. Můžu říct, že rozhodně nepřišel v katastrofálním stavu, fyzicky na tom není špatně, ale netrénoval s mužstvem, proto je teď s námi v juniorce a nejspíš si ho bude realizační tým áčka během jara postupně vytahovat. V pondělí vlastně byl například na tréninku s A-týmem spolu s dalšími hráči. Měl by však hrát především za nás.

Jak je to s dalšími hráči, kteří se jinak pohybovali na pomezí A-týmu, ale nyní hrají s vámi v juniorce?
Vrátil se Ondra Kolář, který za nás aktuálně nastupuje. Mělo by to být tak, že u nás bude mít co největší vytížení. Nevím, jak to bude s Future Ligou, protože tam s námi bude chodit více hráčů z áčka, ale v Juniorské lize by měl odchytat maximum zápasů. A dál tu zůstali ještě Kubyškin a Sixta. Kubyškin byl do juniorky přeřazen někdy v průběhu přípravy, nepodařilo se domluvit jeho hostování v druhé lize a bude tedy na jaře hrát s námi. Něco podobného se týká Sixty, který měl pokračovat na Žižkově, ale kvůli nějakému administrativnímu problému tam nemohl působit dál a skončil u nás.

Zmínil jste Future Ligu, v rámci níž se už v sobotu utkáte s Dynamem Drážďany. Jak se na zápas těšíte?
Co mám s Future Ligou zkušenosti, Drážďany měly vždy nejnašlapanější mančaft. Zápasy s nimi měly pokaždé náboj, s námi i s nimi šli hrát někteří hráči z A-týmu. Výsledkově se nám proti nim příliš nedařilo, jde o nesmírně silného soupeře. Oni tuším vyloženě juniorku nemají, takže jde o složený tým z devatenáctek a některých hráčů áčka. Moc se na zápas s nimi těším, obvykle se to hraje v nějakém menším městě a přijde i skvělá kulisa. Určitě to bude jeden z nejzajímavějších zápasů, které nás na jaře čekají.

Hraje se navíc během reprezentační přestávky, navíc o víkendu, takže se dá čekat ještě lepší kulisa, než obvykle.
Přesně tak. A také se bude hrát na trávě, což bude po umělkách příjemná změna. Nezdá se to, ale na trávě je to hned úplně jiný fotbal. Podle mě to bude velmi dobrý zápas.

V jakém složení do Drážďan pojedete?
Rozhodně postavíme úplně to nejlepší. Proti takovému soupeři by to jinak asi nedopadlo dobře. (úsměv) Určitě s námi půjde i několik hráčů A-týmu. Ten hraje ve středu přípravu a kluci, kteří nebudou hrát, půjdou s námi. Věřím, že bude na co se dívat.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská JUTA T-Mobile Renomia Nike
Další partneři
Armex Energy Toner-Copy
Mediální partneři
Beat radio Hattrick