FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Olomouc 2:0
10.02.2024

Slovan porazil Olomouc 2:0, trefili se Penner a Horský

Adam Žatečka
Liberec - Po téměř dvouměsíční pauze se vrátil ligový fotbal. Výběr Luboše Kozla přivítal olomouckou Sigmu. V první půli byl aktivnější Slovan a určoval chod zápasu. Největší šanci měl Olaf Kok, debutant v základní sestavě. Tu však neproměnil a skóre před pauzou bylo tak 0:0. Slovan pokračoval v aktivitě a šel si za vítězstvím. Skóre otevřel Penner, nejlepší střelec přípravy tak potvrdil svou formu. V závěru navyšoval Horský. Oba hráči vstřelili svůj první ligový gól a rozhodli tak o tom, že Liberec porazil Hanáky 2:0.
20.kolo, sobota 10.2.2024, 15:00, Stadion u Nisy
2:0
(0:0)
SK Sigma OlomoucSK Sigma Olomouc

Bačkovský - Prebsl, Chaluš, Mikula (C) (63. Pourzitidis) - Penner (63. Fukala), Žambůrek (85. Doumbia), Varfolomejev, Ghali - Tupta, Kulenović (76. Rabušic), Kok (76. Horský)

Náhradníci: Vliegen - Fukala, Lehoczki, Pourzitidis, Doumbia, Preisler, Višinský, Horský, Rabušic

SK Sigma Olomouc:

Macík - Beneš, Pokorný, Vraštil - Křišťál, Pospíšil (83. Ventúra), Breite (C) (76. Fiala), Sláma (54. Langer) - Zorvan (46. Singhateh), Vodháněl (83. Amasi), Juliš

Náhradníci: Stoppen - Singhateh, Ventúra, Langer, Fortelný, Amasi, Matys, Fiala, Elbel

Branky: 48. Penner, 80. Horský

Žluté karty: 41. Sláma, 45. Pospíšil, 51. Juliš, 84. Singhateh

Rozhodčí: O. Berka - J. Hrabovský, N. Šafránková; VAR: L. Szikszay; AVAR: M. Volf

Diváci: 2427

Jako první zahrozil Slovan. Po autovém vhazování z pravé strany se na vápně dostal k míči Žambůrek, který přihrál Kokovi. Nizozemský útočník si na střelu netroufnul a tak předložil míč Tuptovi, který už zakončoval. Jeho střela však neměla dostatečnou razanci a Macíkovi žádné trable nenadělala. Zanedlouho to byl opět Slovan, kdo se pokusil vstřelit branku. Penner přízemním centrem do pokutového území našel Tuptu, jenž chtěl nabít Kokovi. Jeho přihrávku ale na poslední chvíli skluzem zneškodnil jeden z obránců. Slovan nepolevoval a nadále útočil. Po přihrávce Varfolomejeva se k míči dostal Ghali. Zbavil se obránce a navedl si míč na střelu, ta však zamířila pouze vedle pravé tyče olomoucké brány.

Olomouc se dostávala do hry, ale útočil hlavně Slovan. Ve 35. minutě se do tutovky dostal Kok. Liberecký mladík, debutující v základní sestavě se ocitl osamocený tváří v tvář Macíkovi. Ten se proti jeho střele vyznamenal, když ji vytěsnil na roh. Poslední akci první půle měla Sigma. Pokorného myšlenku ale nikdo nepochopil a míč skončil v zámezí. První poločas tak skončil 0:0

Aktivita Slovanu neupadala ani ve druhém poločase a hned první šance skončila gólem. Špatnou rozehrávku Olomouce vystihl Nicolas Penner, narazil si s Žambůrkem a pokračoval až na hranici pokutového území. Využil otevřeného prostoru a vystřelil. Na jeho krásné zakončení na vzdálenější tyč byl Macík krátký a liberečtí se tak mohli radovat - 1:0. První velká hrozba pro Bačkovského přišla v 60. minutě, a to z kopačky Lukáše Juliše. Olomoucký útočník vyslal tvrdou střelu, tou se ale liberecký brankář zastrašit nenechal a vyrazil ji na roh. Na druhé straně zakončoval po Ghaliho prostrčení Tupta, bohužel však neúspěšně.

Další akci vedl Ghali. Na půlce hřiště si narazil s Tuptou a běžel až k vápnu. Poté přesným centrem našel volného Filipa Horského, ten si povyskočil a ve vzduchu poslal míč za Macíkova záda - 2:0. Slovan si v závěru pohlídal vítězství a připsal si 3 body do tabulky.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec):"Já jsem samozřejmě spokojený s výkonem i výsledkem. Po oťukávacím úvodu jsme byli lepším týmem, ale chyběl nám klid ve finální fázi, střely byly nepřipravené. Na hráče jsem apeloval, aby byli klidní. Na vlastní půlce klid máme, i když je to někdy riskantní. Hned první akce po půli nás dostala do výhody a vedli jsme 1:0. Pak nás podržel Hugo, když vytáhl střelu Juliše. Z krásného rychlého přechodu jsme pak odskočili. Vítězství je zasloužené a měli jsme ještě další šance.“

Václav Jílek (SK Sigma Olomouc): "Těžko vysvětlitelný výkon z naší strany. Už od počátku to vypadalo, jako kdybychom vyfárali odněkud z dolu a nesli si na zádech batoh s kamením a uhlím. Liberec byl agresivnější, rychlejší, sbíral daleko lépe druhé míče, takže měl větší držení. O poločase jsme na hráče apelovali, aby změnili přístup. Chtěli jsme do hry dostat pohyblivějšího Singhateha. Náš plán trošku zhatil brzký inkasovaný gól. Byla to situace, kdy jsme měli míč pod kontrolou. Přišla laciná ztráta, pomalý návrat do defenzivy a střelec měl obrovský prostor. Z mého pohledu to byl náš velice slabý výkon a zasloužená výhra Liberce. Pochválil bych jen Macíka, který ještě chytil dva góly.