FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Uni. Kluž 2:0
05.07.2024

Slovan zvládl první přípravný zápas v Rakousku a porazil Universitatea Kluž 2:0

Ottensheim/Liberec - Slovan se představil v úvodním utkání na herním soustředění v Rakousku proti rumunskému prvoligovému celku Universitatea Kluž. Do zápasu naskočili téměř všichni liberečtí fotbalisté, mimo sestavu zůstali pouze mladíci Nyarko, Dulay, Strnad a brankáři Hasalík s Musilem, kteří dostali volno. Duel s rumunským soupeřem se rozhodoval až ve druhém poločasu, kdy nejprve proměnil penaltu Michael Rabušic a v samotném závěru pohlednou střelou do šibenice zvýšil na konečných 2:0 Ivan Varfolomejev.
Ottensheim, pátek 5.7.2024, 17:00
2:0
(0:0)
Universitatea KlužUniversitatea Kluž

1. poločas: Bačkovský - Plechatý, Ševínský, Pourzitidis - Koželuh, Icha, Hlavatý (C), Ghali - Frýdek, Letenay, Kok

2. poločas Bačkovský - Lehoczki, Polyák, Mikula - Penner, Kop, Varfolomejev, Preisler - Višinský - Rabušic (C), Kulenović (81. Letenay)

Universitatea Kluž: Germonas - Boboc, Cristea, Masoero, Chipciu (C), Bic, Rata, Silaghi, Popescu, Nistro, Bettaieb

Náhradníci: Gorcea - Kis, Oancea, Stefan, Codrea, Simion, Sfait, Suciu, Thiam

Branky: 52. Rabušic (pen.), 90. Varfolomejev

Záznam:

Slovan vstoupil do utkání velmi aktivně, když hned v prvních vteřinách centroval do vápna Ghali. Avšak Koželuh se na centr natahoval marně a hlavní rozhodčí navíc odpískal ofsajdové postavení. V sedmé minutě se po velmi hezké kombinaci a sklepnutí Letenaye dostal ke střele na hranici vápna Hlavatý, bohužel bránu netrefil. I rumunští hráči se snažili útočit a vstřelit branku, ale z jejich centry do vápna si naše obrana dokázala poradit. Stejně tomu tak bylo i u situace ze 16. minuty, kdy Bačkovský skvěle přečetl přihrávku do vápna a zasáhl před dotírajícím Bettaiebem.

O pár minut později byl v další velké šanci Slovan a znovu u toho byl Hlavatý. Tentokrát si ve vápně zpracoval balón a z otočky vystřelil, ale ani tentokrát z dobré pozice prostor mezi třemi tyčemi netrefil. Ve 41. minutě se pustil do samotného průniku až do vápna Ševínský, ovšem před posledním hráčem ztratil kontrolu nad míčem a z celé akce nakonec nic nebylo. V prvním poločasu ani jeden z celků nenašel recept na soupeřovu obranu a hrálo se nerozhodně 0:0.

Do druhého poločasu vyslal hlavní trenér Radoslav Kováč téměř kompletně obměněnou sestavu. Jediným hráčem, který zůstal na hřišti byl brankář Bačkovský. V 51. minutě byl po kličce ve vápně faulován Penner a vybojoval pro Slovan penaltu. Ujal se jí zkušený Michael Rabušic, jenž se nemýlil a střelou do levé části brány otevřel skóre zápasu. Následovala pasáž hry, ve které Universitatea Kluž držela balón na svých kopačkách, ale ke střele na bránu se nedokázala prokombinovat. Slovan se trochu více stáhl a snažil se těžit z rychlých přechodů do útoku. Po jednom z nich zakončoval střelou z dálky Preisler, ale brankáře Germonase neohrozil.

V 76. minutě se prosadil po nahrávce Rabušice Luka Kulenović, bohužel radost z branky mu zkazil zdvižený praporek pomezního rozhodčího. O chvíli později měli vrásky na obličeji trenéři Slovanu, protože Kulenović se po jednom ze sprintů chytil za stehno a musel být střídán. V 81. minutě se vytáhl Bačkovský, který na přední tyči vyrazil nebezpečný pokus Bettaieba. O dvě minuty později zahrozil Varfolomejev. Jeho tečovaný pokus proletěl kousek nad břevnem. Následoval rohový kop a velká šance Letenaye. Slovenský útočník nastřelil tyčku a dorážet se snažil ještě Rabušic, ale ani jemu se nepodařilo uspět.

V samotném závěru přiklepl balón Letenay pro Ivana Varfolomejeva. Ukrajinský záložník z první vystřelil, krásně trefil šibenici branky a zvýšil na 2:0. V nastavení se ještě k jedné střele dostala i Kluž, ale Bačkovský potvrdil jistý výkon a dokázal míč lapit. Slovan tedy v prvním přípravném utkání na herním soustředění v Rakousku porazil Universitatea Kluž 2:0.

Radoslav Kováč (FC Slovan Liberec): „Dali jsme různé sestavy na oba poločasy, kluci to velmi dobře odpracovali. Měli jsme hodně dobrých akcí, hlavně do kolma. Samozřejmě bych čekal od našeho týmu více střel, protože příležitosti na to byly. Až ve druhém poločasu napřáhl Ivan a dal krásný gól... Nicméně organizace hry byla lepší oproti minulému utkání. Bylo to s nulou a to je také dobře. Zápas jsme vyhráli a jedeme dál.“