FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Hradec Králové - FCSL 3:1

FC Hradec Králové: Mach – Gjinollari, Petřík, Kundrt, Soukeník, Kropáček (65. Bičiště), Vobejda, Šípek, Locker, Firbacher, Finěk (83. Prouza)
FC Slovan Liberec: Vliegen - Dvořák, Köstl, Vuklišević, Kazda - Lábek (80. Šulc), Micovčák, Pázler - Vrabec (68. Petr), Yu, Gembický

Branky: 44. Kropáček, 47. Soukeník, 55. Firbacher – 20. Micovčák (pen.)

Žluté karty: 43. Vukliševič, 63. Micovčák (oba Liberec)

Rozhodčí: Melichar – Poživil, Vaňkát

Diváci: 80

Začátek zápasu větší šanci nepřinesl. Té se diváci dočkali až v 18. minutě, kdy domácí Petřík pálil z rychlého protiútoku mimo. O tři minuty později zahrával po faulu brankáře domácích liberecký Micovčák penaltu a střelou k levé tyči překonal Macha 0:1. I nadále se hrál ale fotbal bez výraznějších šancí na obou stranách. To se změnilo těsně před pauzou, když René Kopáček prostřelil z přímého kopu libereckou zeď a srovnal na 1:1.

Jak Votroci skončili první půli, tak začali druhou. Hned dvě minuty po pauze si vzal na půlce míč Dominik Soukeník, proběhl libereckou obranou a střelou podél Vliegena zařídil vedení domácích 2:1. Liberec se ne a ne dostat do zápasu a v 55. minutě už to bylo o dvě branky. Po chybách v liberecké obraně se k míči dostal Filip Firbacher a z úhlu prostřelil brankáře hájící barvy Slovanu - 3:1. Liberec se snažil, ale šance nepřicházely. Až v 82. minutě našel Dvořák hlavičku Pázlera. Mach byl ovšem pozorný a střelu zlikvidoval. V úplném závěru utkání ještě jeden z libereckých netrefil hlavou prázdnou bránu a utkání tak skončilo výhrou Hradce 3:1.

Petr Myslivec (FC Slovan Liberec): Začátek prvního poločasu byl neurovnaný z obou stran. My i Hradec jsme ztráceli hodně míčů. Po 15 minutách jsme se dostali do hry a přicházeli šance, které jsme nedali. Gól se nám povedlo vstřelit pouze z penalty. Hradec nás potrestal po chybě ve zdi z trestného kopu minutu před přestávkou. Ve druhém poločase vstřelil další dvě branky po našich chybách. I přes naše další šance a mnoho centrů do vápna už jsme bohužel branku nedali a prohráli.