FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Zlaté Moravce 0:0
22.03.2017

Přípravný duel s ViOnem Zlaté Moravce skončil bez branek

Liberec - Ve středu od 14 hodin narazil náš tým na slovenský ViOn Zlaté Moravce. V přípravném duelu si chtěl udržet zápasový rytmus, ani slovenský celek se však nechtěl nechat zahanbit.
Příp., středa 22.3.2017, 14:00
0:0
(0:0)
FC ViOn Zlaté MoravceFC ViOn Zlaté Moravce
FC Slovan Liberec: Hladký – Bartošák, Polák (72. Chlumecký), Breite (70. Kubyškin), Mikula – Bartl, Obročník, Voltr (70. Sixta), Vůch (83. Sixta) – Potočný (46. Bosančič) – Da Silva
FC ViOn Zlaté Moravce: Holec (46. Kováč) – Kapor (70. Advigov), Pinter, Chren, Pastva, Bariš, Mateus, Privat (46. Orávik), Válovčan, Ujlaky, Guilavogvi (70. Ewerton)
Branky: bez branek.

K první zajímavé šanci se po zhruba sedmi minutách dostal Potočný, který zpoza vápna vyslal dělovku na hostující branku, ovšem těsně minul. Jinak však úvod utkání příliš šancí nepřinášel a hrálo se především ve středu hřiště. Neujala se ani Potočného střela z levé strany, která minula bližší tyč.

Dosud nejzajímavější akce se zrodila ve 25. minutě, kdy Wesley Da Silva na pravé straně vybojoval balon, vyslal kupředu Egona Vůcha a ten ještě hledal před brankou nabíhajícího Voltra, přihrávka však skončila v rukavicích brankáře Holce. Soupeř zahrozil o chvíli později, Uljaky však prodlužoval míč pouze k Hladkému.

Šancí přibývalo, následně vyrazili kupředu naši hráči a po rohu pálil Breite tak, že Holec musel vyrazit míč do rohu hřiště. Následně pronikl zprava do šestnáctky Voltr, míč mu ale skočil na šajtli a skončil pouze v boční síti. V závěru poločasu mohl jít do vedení ViOn, když Privat unikal sám na brankáře, s jeho pokusem si však skvěle poradil Václav Hladký.

I přes tyto šance jsme však v první půli žádnou branku neviděli, do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Po poločasové přestávce se do zajímavé šance dostali hosté, když po levé straně proklouzl Válovčan až do vápna. Zde poslal prudký pas ke vzdálenější tyči, Bartošák však skvělým skluzem zabránil soupeři v zakončení. Slovan naopak po hodině hry hrozil z přímého kopu, Bartošákův pokus však byl sražen těsně vedle pravé tyče.

Velmi blízko brance byl v 69. minutě Voltr. Naběhl si na Bartlův centr a svou hlavičkou mířil dobře, jeho pokus však zastavilo břevno. Na další vyloženou šanci si museli diváci počkat až k závěru, kdy Vůchovu ránu Kováč jen vyrazil a k dorážce se tlačil Da Silva, nakonec však neuspěl.

Nakonec už se skóre neměnilo, Slovan se tedy se Zlatými Moravci v přípravě rozešel 0:0.