FC Slovan Liberec | Slovan nezahálí ani v reprezentační přestávce, ve středu přivítá Zlaté Moravce
Menu Další Zavřít Zavřít
20.03.2017

Slovan nezahálí ani v reprezentační přestávce, ve středu přivítá Zlaté Moravce

Dominik Jakubec
Liberec - Přestože v současnosti probíhá reprezentační přestávka, Slovan už ve středu čeká přípravný duel. Pod Ještěd zavítá slovenský tým FC ViOn Zlaté Moravce. Budete-li mít čas, přijďte se podívat, vstup na zápas je zdarma! Výkop je naplánovan na čtrnáctou hodinu.
Svěřence trenéra Trpišovského čeká ve středu duel se slovenským prvoligovým celkem FC ViOn Zlaté Moravce. Také v probíhající reprezentační přestávce se tedy náš tým udrží v herním zatížení.

Tým FC ViOn Zlaté Moravce vznikl v roce 1995 a postupnými krůčky se vypracoval až mezi elitu. V nejvyšší slovenské soutěži si poprvé zahrál v sezoně 2007/08, nicméně v tu dobu měl již na kontě svůj zatím největší úspěch. V předchozím ročníku totiž Zlaté Moravce ovládly slovenský pohár.

Tím si zajistily místo v 1. předkole Poháru UEFA, kde si poradily s Almaty FK z Kazachstánu. Cestu do hlavní fáze soutěže však tehdy v následném 2. předkole překazil ruský velkoklub Zenit Petrohrad.

Po dvou sezonách mezi elitou sice ViOn sestoupil, nicméně hned o rok později už se opět vrátil do nejvyšší soutěže a od sezony 2010/11 už pravidelně působí v současné Fortuna lize.

Aktuální sezona se Zlatým Moravcům příliš nedaří. Po odstoupení Myjavy působí ve Fortuna lize 11 celků, mezi nimiž aktuálně patří ViOnu desátá příčka s 18 body. Na jaře zatím tento tým posbíral ve čtyřech duelech tři body za tři remízy, přičemž ve všech případech však Zlaté Moravce hrály proti celkům z prvních pěti míst tabulky.

Slovan se s ViOnem neutká poprvé. Naposledy tomu tak bylo v letní pauze před sezonou 2013/14, kdy duel vyšel lépe našemu týmu. Tehdy si díky brankám Pavelky, Rabušice a Sackeyho zajistil Slovan výhru 3:0.

Jak si proti slovenskému soupeři povede tentokrát? Utkání se hraje ve středu na stadionu U Nisy, po domluvě se soupeřem a kvůli jeho náročnému cestování už od 14 hodin. Přijďte se podívat na Hlavní tribunu. Vstup na zápas je zdarma, otevřen bude pouze hlavní vchod.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská JUTA T-Mobile Renomia Nike
Další partneři
Penzion Eva Progres
Mediální partneři
Rádio Černá Hora Liberecká drbna