FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Hoffenheim 0:2
26.11.2020

U Nisy jsme podlehli Hoffenheimu 0:2

Ondřej Marko
Liberec – Po restartu FORTUNA:LIGY jsme se utkali s Hoffenheimem v Evropské lize. V úvodu utkání byl Slovan aktivnější, pak byl však stále více u míče Hoffenheim. V prvním poločase žádná branka nepadla, zápas byl obecně poměrně chudý na větší šance. První gól dal v 77. minutě Baumgartner a v 89. minutě potvrdil z penalty výsledek Kramarić.
Group L, čtvrtek 26.11.2020, 18:55, U Nisy
0:2
(0:0)
TSG 1899 HoffenheimTSG 1899 Hoffenheim
FC Slovan Liberec:

Nguyen - Koscelník, Jugas, Kačaraba, Chaluš (84. Rondić), Mikula - Sadílek, Mara (90. Beran) - Pešek (84. Matoušek), Mosquera - Júsuf (70. Rabušic)

Náhradníci: Hasalík, Knobloch - Rabušic, Nešický, Matoušek, Rondić, Beran, Fukala, Hromada

TSG 1899 Hoffenheim:

Baumann - Bogarde, Nuhu, Nordtveit, Sessegnon (46. Skov) - Rudy (61. Bebou) - Gaćinović, Baumgartner (78. Geiger) - Grillitsch (79. Samassékou) - Beier (61. Kramarić), Klauss

Náhradníci: Pentke - Geiger, Bebou, Samassékou, Kramarić, Skov, John, Posch

Branky: 77. Baumgartner, 89. Kramarić

Žluté karty: 13. Mikula, 88. Mara - 16. Bogarde, 64. Gaćinović, 69. Nordtveit, 81. Skov

Rozhodčí: J. Brisard - B. Pages, G. Debart

Oba celky vstoupily do utkání velmi aktivně, hned ve druhé minutě dostal Mosquera vzdušnou přihrávku do vápna. Hostující obránce však pohotově odrazil míč na roh. Další příležitost si opět vytvořil Liberec, Mosquera se z levé strany snažil přihrát před bránu na Koscelníka, bohužel neúspěšně. Hra poté postrádala větší šance a k držení míče se dostal i soupeř. Nicméně tempo stále neupadalo. Hrálo se velmi tvrdě s množstvím osobních soubojů. Velmi dobře pracovala obrana, Hoffenheim prakticky nepouštěla do pokutového území.

Po úvodní části zápasu byl stále více u míče soupeř. Hoffenheim na nás vyvinul velký tlak, který málem skončil gólem. Po rohovém kopu se k dorážce dostal Baumgartner, naštěstí trefil pouze pravou tyč. Následně soupeř v tlaku trochu polevil a s balónem jsme hráli my. Ovšem i tak hře scházely výraznější šance, za zmínku stojí pouze Mosquerův únik a následný centr na Koscelníka. Ten se ale bohužel ke střele nedostal. Fantastický zákrok předvedl Nguyen, kdy vyrazil hlavičku Klausse nad břevno. V prvním poločase se již další akce nestihly, skončil tedy 0:0.

V úvodu druhé části jsme kopali volný přímý kop z nepříjemné vzdálenosti pro soupeře. Ujal se ho Mosquera a kopl ho téměř dokonale. Před bránu naběhlo několik hráčů v modrém a nejblíže k zakončení měl Kačaraba. Bohužel však o kousek nestihl míč. Krátce na to obdržel na levé straně balón Mikula a běžel s ním až na hranici hřiště, kde se neúspěšně pokusil přihrát do šestnáctky. Slibnou akci měli také hoffenheimští, když se Skov napřáhl k ráně z nebezpečné vzdálenosti. Střela mu ale vůbec nesedla a letěla daleko od pravé tyče.

V 72. minutě se nám naskytla příležitost v podobě přímého kopu, kterého se ujal Sadílek. Jeho rána se odrazila od zdi k Marovi a ten posunul na Koscelníka, který následně pohotově centroval. Do brány se přihrávku snažil dopravit Chaluš, natáhl se jak mohl, na míč však bohužel nedosáhl. V 77. minutě si do vápna naběhl Christoph Baumgartner, po pozemním centru se dostal k zakončení a svou přízemní ranou k levé tyči úspěšně překonal Nguyena.

Pár minut před koncem utkání se Liberec dostal do skvělých šancí. Vše začalo uvolněním Rabušice na pravé straně od šestnáctky a jeho tvrdou střelou na bránu. Brankář pohotově vyrazil a k dorážce se dostal ještě Mara. Avšak obrana stihla Marovu střelu zablokovat. Po rohovém kopu Hoffenheimu zahrál Mara ve vápně rukou a rozhodčí odpískal pokutový kop. Exekuce se ujal Andrej Kramarić, zkušeně si počkal, až Nguyen skočí a poté se trefil do pravého dolního rohu.

Pavel Hoftych (trenér Liberce): „Byl to soubojový zápas, myslím si, že jsme odehráli dobré utkání proti těžkému soupeři. Bohužel vždy, když se nám rýsovaly nějaké šance, jsme je nedokázali dotáhnout. První poločas soupeř více držel balón, to jsme věděli. Měli jsme ale několik brejkových situací, které jsme mohli dotáhnout a vyřešit lépe. Ve druhém poločase, v době, kdy jsme se více dostávali do zápasu a byli vyrovnaným soupeřem s dobrými protiútoky (výborná práce Júsufa na hrotu), tak jsme inkasovali takovou, řekl bych, lacinou branku. Jinak se soupeř moc do šancí nedostal. Při druhém gólu Kamilovi (Kamso Mara, pozn. red.) zkratovala hlava, přitom mohl krátce předtím vyrovnat. Byla z toho penalta a utkání jsme prohráli. Byla to škoda, protože si myslím, že jsme tentokrát měli na to, abychom dovedli utkání do remízového konce, nebo ho dokonce zlomili.“

Sebastian Hoeness (trenér Hoffenheimu): „Jsme moc rádi, dnes jsme vlastně přepsali historii, protože jsme se, alespoň myslím, poprvé dostali ze skupinové fáze. Hráli jsme proti velmi motivovanému soupeři, který se nás snažil držet daleko od branky. Nebyl to jednoduchý zápas, těžko se nám dostávalo za jejich obranu. Nakonec se nám však podařilo vstřelit branku a bylo to šťastné vítězství. S výkonem hráčů jsem spokojen.“