FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovácko - FCSL 1:0
25.08.2024

Liberecké fotbalistky nestačily na Slovácko a prohrály těsně 0:1

Liberec/Uherské Hradiště - Ve druhém kole nejvyšší ligy žen nastoupily svěřenkyně trenéra Jiřího Kaisera na hřišti v Uherském Hradišti proti Slovácku. Se soupeřem nakonec prohrály rozdílem pouze jediné branky, již v prvním poločasu se hlavou prosadila Američanka Frohan. Na její trefu se hráčkám Slovanu nepodařilo odpovědět a domů se vracely bez bodu.
2.kolo, neděle 25.8.2024, 14:00, MěFS M.Valenty, Uh.Hradiště
1.FC Slovácko 1.FC Slovácko
1:0
(1:0)
1.FC Slovácko: Fraňková - Bučková (70. Jelínková), Frohan (70. Polášková), Jančářová, Jonášová (46. Sladká), Krejčířová (C) (80. Bartošová, Kroupová (53. Hrúziková), Obadalová, Ohlídalová, Trčková, Vojtková
FC Slovan Liberec: Pižlová - Vargová, Dlasková, Šušolová (C), Sováková (84. Brázdová), Černá T. (84. Marinská), Tenkrátová, Kantarská, Surová (46. Buryánová), Šubrtová (66. Skálová), Dinh Thanhová (66. Goretkiová)
Branky: 24. Frohan

Žluté karty: 35. Kroupová - 34. Vargová, 39. Surová, 45+1. Tenkrátová, 65. Dinh Thanhová, 70. Kantarská, 90. Buryánová

Rozhodčí: I. Koryčanská - Š. Dytková, E. Bystroňová

Diváci: 184

Již úvodní minuty utkání mezi Slováckem a Slovanem ukazovaly, že se bude jednat o vyrovnané utkání plné soubojů. Do první vyložené šance se ve 24. minutě propracovaly domácí fotbalistky. Po křídle utekla Vojtková, která následně předložila ideální centr do vápna. Na něj si naběhla Američanka Lauren Frohan a hlavou usměrnila balón nechytatelně za záda Pižlové. I další nebezpečné zakončení patřilo hráčkám ze Slovácka. Ze standardní situace na hranici vápna nepříjemně pálila Vojtková, naštěstí přes početnou zeď bránu netrefila. Liberec se snažil odpovědět ještě před koncem prvního poločasu, ale ve 40. minutě po sérii odrazů nezamířila z vápna přesně Kantarská a střela pouze prolétla okolo pravé tyče.

V úvodu druhé půle znovu zahrozily domácí fotbalistky. Nepřesnosti v rozehrávce využila Vojtková a z dálky se snažila přelobovat libereckou brankářku. Nakonec trefila břevno a stav utkání se neměnil. To samé platilo i o chvíli později, kdy se stejná hráčka dostala do souboje do dobrého prostoru a vystřelila. Pižlová byla připravená a připsala si velmi dobrý zákrok. V 63. minutě zvonilo břevno i na druhé straně. Nejprve těsně na balón nedosáhla Černá, která by dorážela do prázdné brány. Avšak akce pokračovala a Šubrtová z velmi dobré pozice vyslala tvrdou ránu, kterou zastavilo právě až břevno soupeřovy branky. V samotném tříminutovém nastavení se již fotbalistkám Slovanu nepodařilo vstřelit branku a ve druhém kole nejvyšší soutěže žen prohrály se Slováckem těsným výsledkem 0:1.

Jiří Kaiser (hlavní trenér FC Slovan Liberec ženy): „Utkání se nám nepovedlo ani výsledkově a už vůbec ne herně. Nedařila se nám výstavba hry kvůli napadání soupeře a naší pasivitě v nabídce. Tím jsme se sami dostávali pod tlak a nebyli schopni udržet míč. Do útoku jsme nebyli nebezpeční a soupeř nás přetlačil a zaslouženě zvítězil.“