FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Příbram 3:2
03.11.2019

Tři body jsou doma! Slovan porazil Příbram 3:2

Liberec — Důležité body zůstávají U Nisy! Slovan dokázal v utkání s Příbramí navázat na předchozí úspěšné výsledky a soupeře přehrál 3:2. Góly vstřelili Musa s Malinským, vlastní gól si dal příbramský stoper Kodr.
15.kolo, neděle 3.11.2019, 14:30
3:2
(2:1)
FK Viagem PříbramFK Viagem Příbram
FC Slovan Liberec: Nguyen - Mikula "K", Kačaraba, Karafiát, Hybš - Oscar, Mara - Malinský (65. Pešek), Baluta (61. Breite), Potočný - Musa (87. Kuchta)
FK Viagem Příbram: Kočí - Nový, Kodr, Šimek Cmiljanovič - Alvir (30. Škoda Mich.), Soldát (65. Stuparevič), Dramé, Rezek "K", Zeman (78. Kříž) - Polidar
Branky: 24. Musa, 32. Malinský, 66. Kodr (vlastní) - 42. Kodr, 90. Dramé. Rozhodčí: Cieslar - Paták, Caletka. ŽK: 68. Oscar – 74. Michal Škoda, 80. Stuparevič.
Diváci: 2914

Slovan vstoupil do utkání aktivně, ale dlouho nemohl na příbramskou obranu najít recept. Dalekonosný lob Karafiát chytil Kočí, na druhé straně zase zneškodnil signál ze standardní situace po ose Nový - Alvir časně vybíhající Filip Nguyen.

V 19. minutě se ze střední vzdálenosti osmělil Martin Nový, ale vypálil pouze doprostřed brány, na což byl liberecký gólman připraven. Poprvé se skóre měnilo o pět minut později. Potočný poslal krásný centr na ve vápně opomenutého Petara Musu a chorvatský útočník potvrdil formu z posledních zápasů.

Po gólu Slovan nepřestal s ofenzivou. Dělovka Oscara z voleje zamířila nad břevno, to Baluta o pár chvil později po kličkované ve vápně zacílil mezi tři tyče, Kočí však pokus zneškodnil. Nicméně neproměněné šance nemusely trenéra Pavla Hoftycha mrzet dlouho, k míči se totiž ve 32. minutě dostal po Balutově vynikajícím pasu Tomáš Malinský a modrobílí vedli o dvě branky.

Ještě do přestávky snížil z prvního rohu utkání Marek Kodr, kterému usadil míč na hlavu David Šimek. Nguyen se natahoval marně. Po pauze se pěkným průnikem prezentoval Baluta, ale jeho střela zamířila jen mimo zařízení.

Po kratší nervózní pasáži se v 66. minutě dostal do brejku Breite, z pravé strany šikovně poslal míč do šestnáctky na Musu, před kterým se Marek Kodr snažil odkopnout balon mimo nebezpečné území. Trefil však pouze šibenici brány a Slovan vedl 3:1.

V závěru ještě korigoval skóre přesně mířenou ranou z dálky po ztrátě Matěje Hybše Soufiane Dramé, ale na liberecké výhře už se nic nezměnilo. Slovan porazil Příbram 3:2.

Tisková konference po utkání:

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): „Chtěli jsme navázat na výhru v Mladé Boleslavi a pohárový postup přes Teplice, což se nám podařilo. Slušně jsme kombinovali a měli jsme v utkání fáze, kdy jsme byli dobří. Bohužel jsme znovu několikrát polevili v koncentraci, na což jsme doplatili lacinou brankou z rohového kopu. V závěru jsme po zbytečné ztrátě inkasovali na 2:3. Nazval bych to celé větou, jak si zkomplikovat utkání. Ale jinak jsme hráli dobře, dobře jsme dostupovali, sbírali jsme odražené míče... Tím ale, že soupeř v 92. minutě kope standardní situaci a může vyrovnat, nemáte duel úplně ve svých rukách. Byla to komplikace, která pro nás dopadla dobře. Výhru si v kontextu celého duelu zasloužíme."

Roman Nádvorník (1. FK Příbram): „Jsem zklamaný akorát z toho, že pokaždé, když jsme se dostali do hry a vytvořili si šanci, jsme ji neproměnili. Liberec nás trestal. Domácí byli lepší, měli lepší pohyb na míči. Dostali jsme hloupý první gól, když byl stoper ošetřován za postranní čarou. Duel se v mých očích zlomil v okamžiku, kdy Zeman nedal gól do prázdné brány. Mohli jsme se dvacet minut do konce dostat do hry, když snížíte v 90. minutě, už je to těžké... Na hřištích soupeře nás sráží laciné góly, chybí nám větší kvalita a sebevědomí, které máme doma větší. Když dáme venku dva góly, musíme si alespoň bod odvézt. Je to škoda, byli jsme blízko."