FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Mladá Boleslav 1:0
01.11.2023

Slovan porazil Mladou Boleslav a jde v poháru dál

Adam Žatečka
Liberec - Po lize přišla řada i na MOL Cup, a to konkrétně osmifinále, ve kterém jsme se utkali s Mladou Boleslaví. Utkání přineslo jen málo větších šancí. Slovan postupně převzal iniciativu a byl více na balónu, gól se však vstřelit nedařilo. Kdo to ale nakonec dokázal, byl v první nastavené minutě Filip Horský. Našim fotbalistům se tak podařilo postoupit do dalšího kola českého poháru a můžou se těšit na jarní čtvrtfinále.
Osmifinále, středa 1.11.2023, 16:30, Stadion u Nisy
1:0
(0:0)
FK Mladá BoleslavFK Mladá Boleslav

Vliegen - Mikula, Prebsl, Pourzitidis - Fukala, Varfolomejev, Doumbia (46. Žambůrek), Višinský (84. Horský), Ghali (60. Červ) - Tupta (69. Frýdek), Rabušic (C) (60. Okoh)

Náhradníci: Bačkovský - Chaluš, Červ, Žambůrek, Frýdek, Horský, Okoh

FK Mladá Boleslav:

Mikulec - Fulnek, Karafiát (C), Poulolo, Suchomel - Kubista (57. Žitný), Sakala - John (69. Vaníček), Ladra (57. Mareček), Jawo - Pulkrab

Náhradníci: Šeda - Kadlec, Kodad, Král, Mareček, Vaníček, Žitný

Branky: 90+1 Horský

Žluté karty: 87. Okoh - 82. Suchomel, 90. Sakala

Rozhodčí: S. Volek - J. Paták, M. Podaný

Diváci: 1227

Utkání začalo v klidném tempu, na balónu byla více Boleslav. Poté se karty trochu obrátily a hru začal tvořit Slovan. První zajímavější pokus měl až ve dvacáté minutě Tupta, jeho střela ale skončila mimo. Z podobné vzdálenosti zakončoval na druhé straně Kubista, konec byl však stejný. O chvíli později dostal míč do vápna Fukala, ale mířil pouze do boční sítě.

Ve 31. minutě vybojoval zajímavou standardku Doumbia, když byl asi metr před vápnem faulován. K rozehrání se postavil Rabušic a střelou kolem zdi protáhl Mikulce, který jeho pokus vyrazil. Poté unikal obraně Tupta. Nakonec si ale dal o trochu delší dotek a k zakončení se nedostal. Pět minut před koncem doskákal míč k Varfolomejevovi a ten vystřelil, jeho dělovka ale byla tečována a skončila mimo tři tyče. Aktivita domácích pokračovala, po dobrém centru Pourzitidise nepřesně hlavičkoval Fukala. V první půli se už nic jiného nestalo a poločas tak skončil bez branek.

I ve druhém poločase pokračovali Liberečtí v aktivitě a hezkých kombinacích. Do dobré šance se v 62. minutě dostal Žambůrek. Po Višinského přiťuknutí zakončoval svojí silnější levačkou, Mikulec jeho střelu vytěsnil na roh. Chvíli na to se pěknou kličkou předvedl Prebsl, pak přihrál Fukalovi, ale ten nedokázal přesně odcentrovat. Karafiátovu chybu na půlce mohl vystihnout střídající Frýdek, mladoboleslavský stoper však dokázal vše napravit.

Až v samém závěru jsme se nakonec dočkali branky. Po dlouhém Prebslově nákopu za obranu se sám na vápně zjevil Filip Horský, zpracoval si balón a střelou za Mikulcova záda rozjásal domácí fanoušky. Krátce na to už se pískal konec a Slovan tak slavil postup do čtvrtfinále po výhře 1:0.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Je to pohár, takže šlo samozřejmě o postup. Ten jsme uhráli, takže jsem spokojený. Soupeř nebyl jednoduchý, to jsme ale věděli. Viděli jsme je proti Spartě. Snažili jsme se hrát tak, abychom jim nedovolili to, v čem jsou silní, to znamená rychlý přechod do útoku. V defenzivě jsme se snažili hrát z určitého bloku a abychom hráli rychle spíše my. I když si myslím, že to bylo spíše opatrné utkání, šancí moc nebylo, o něco více jsme jich měli my. Fukala měl dvě v prvním poločase a ve druhém měl asi největší možnost Žambůrek. Už to směřovalo k prodloužení, ale jsem rádi, že krásná přihrávka Prebsla a výborné řešení Horského nám zajistily postup.“

Marek Kulič (FK Mladá Boleslav): „Měli jsme velmi dobrý vstup do utkání. Asi 20 minut jsme Liberec přikovali na jejich polovinu, akorát jsme si bohužel nevypracovali žádnou gólovou šanci. Poté převzal otěže Liberec a takhle se to dál přelévalo po zbytek utkání. Myslím si, že my měli asi jen náznaky, Liberec měl dvě šance, jednu z přímého kopu a druhá ze strany. Už to vypadalo, že bude prodloužení, ale v nastavení jsme bohužel naší nekoncentrovaností dostali rozhodující gól, který nás stál prodloužení a lepší výsledek.“