FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - FC Praha 5:0
17.08.2024

Ženy na úvod ligy nezaváhaly a slaví jasnou výhru nad nováčkem 5:0

Liberec - V prvním kole nejvyšší soutěže ligy žen se představily fotbalistky Slovanu na domácí půdě proti nováčkovi soutěže, týmu FC Praha. Proti soupeři předvedly jistý a sebevědomý výkon, který vyústil ve vítězství 5:0. Před více než čtyřmi stovkami diváků na stadionu v Hrádku nad Nisou se tak mohly radovat ze zisku prvních tří bodů v této sezoně.
1.kolo, sobota 17.8.2024, 17:00, Hrádek nad Nisou
5:0
(1:0)
FC PrahaFC Praha
FC Slovan Liberec: Pižlová (C) - Brázdová (72. Dinh Thanhová), Buryánová (63. Kantarská), Černá T. (80. Marinská), Dlasková, Harvilová (63. Šubrtová), Skálová (72. Sováková), Surová, Šušolová, Tenkrátová, Vargová B.
FC Praha: Kubíková - Barnetová, Beránková, Boučková, Dvorská, Fedorková, Hrtánková (77. Tulachová), Jarchovská, Machutková (56. Dědinová), Vargová J. (86. Mehič), Zemjánková (C)
Branky: 17. Dlasková, 49. Černá T., 73. Kantarská, 85. Šubrtová, 87. Dinh Thanhová

Žluté karty: 58. Černá T.

Rozhodčí: M. Pachtová - T. Holakovská, T. Hessová

Diváci: 434

Fotbalistky Slovanu si proti nováčkovi FC Praha již v úvodních minutách vytvořily několik nebezpečných šancí. V jedné z nich se ocitla Šušolová, která ranou z dálky jen těsně minula břevno brankářky Kubíkové. V šestnácté minutě jsme byli svědky první gólové trefy. Po centru Harvilové se na zadní tyči prosadila hlavičkou Anna Dlasková, která si odbyla svůj debut v dresu Slovanu, stejně jako Skálová, Surová a Vargová. I ve zbytku prvního poločasu byly hráčky libereckého celku nebezpečnější a vytvořily si několik gólových šancí. Bohužel se jim je nepodařilo proměnit, a tak šly do kabin s těsným vedením 1:0.“

Po vstupu do druhého poločasu nenechaly svěřenkyně trenéra Kaisera nic náhodě a soupeři vstřelily čtyři branky, které definitivně rozhodly o vítězi utkání. Hned ve 49. minutě si po přihrávce Šušolové zasekla balón Tereza Černá a tvrdou střelou pod břevno zvýšila na 2:0. V 73. minutě přišla třetí branka, a to z kopačky Ivany Kantarské, která si dobře navedla balón na střed hřiště a z hranice vápna prostřelila brankářku Kubíkovou.

Poslední dvě trefy si schovaly hráčky Slovanu až na poslední desetiminutovku a prosadily se dvě střídající hráčky. Nejprve v 85. minutě Anna Šubrtová, když si odskočila od bránící hráčky a volný prostor skvěle zužitkovala. Střelou na vzdálenější tyč nedala gólmance FC Praha šanci. O dvě minuty později na ni navázala Kim Din Thanhová a nekompromisní střelou z malého vápna určila definitivní výsledek zápasu. Slovaňačky porazily soupeře 5:0 a v prvním zápase sezony se mohly radovat z kompletního bodového zisku.

Sestřih utkání:

Jiří Kaiser (hlavní trenér FC Slovan Liberec ženy): „Musím říct, že jsme samozřejmě rádi za dobrý vstup do soutěže, a že jsme utkání zvládli za tři body. I když výsledek úplně neodpovídá a řekl bych, že je příznivější než utkání samotné. Byl to těžký zápas. Koneckonců takovou taktiku jsme od soupeře očekávali, opravdu to mají založené na dobrém týmovém výkonu a soustředěném bránění. V prvním poločasu se na nás projevovala trošku nervozita, ale jsem rád, že jsme se i přesto dokázali jednou gólově prosadit. Je škoda, že jsme utkání nezlomili výsledkově dříve, protože jsme měli i další možnosti. Rozhodujícím momentem byla asi druhá vstřelená branka na začátku druhého poločasu, která nás ještě více uklidnila a postupem času, po třetí brance, soupeř trošku rezignoval. Ale do té doby to bylo velice těžké a náročné utkání. Vypadá to, že FC Praha bude nepříjemným soupeřem pro každého v soutěži. Výsledku si musíme hodně vážit. Potvrdili jsme roli favorita, což je dobře. Mohli jsme dostat utkání dříve pod kontrolu, ale to už by bylo úplně ideální... Jsem rád, že holky bojovaly. Co se týče nasazení a přístupu, nemám jim co vytknout. Jdeme zápas od zápasu a těšíme se na další utkání proti Slovácku, které pro nás bude výzvou.“