FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Puskás Akadémia 1:1
12.07.2024

Slovan remizoval v generálce na ligu s maďarským celkem Puskás Akadémia FC 1:1

Hellmonsödt/Liberec - Svěřenci Radoslava Kováče sehráli v rámci přípravy a soustředění v Rakousku poslední zápas. Slovan se utkal s týmem bývalého kouče Zsolta Hornyáka, maďarským Puskás Akadémia FC. Soupeř šel do vedení v 69. minutě, ale osm minut před koncem srovnal na konečných 1:1 Christian Frýdek.
Rakousko, pátek 12.7.2024, 11:00, Hellmonsödt
1:1
(0:0)
Puskás Akadémia FCPuskás Akadémia FC
FC Slovan Liberec: Bačkovský - Plechatý (60. Pourzitidis), Ševínský, Mikula (46. Halinský) - Koželuh (60. Preisler), Varfolomejev (68. Nyarko), Icha (78. Zyba), Ghali (65. Dulay) - Hlavatý (78. Kok), Rabušic (C) (46. Letenay), Višinský (46. Frýdek)

Náhradníci: Vliegen, Hasalík, Musil - Dulay, Frýdek, Halinský, Kok, Kop, Kulenović, Lehoczki, Nyarko, Penner, Polyák, Preisler, Pourzitidis, Strnad, Zyba

Puskás Akadémia FC: Markek - Nagy, Szolnoki, Komáromi, Golla, Puljić, Ottewill, Plšek, Stronati, Maceiras, Nissila

Náhradníci: Pécsi, Lehoczki - Colley, Tyshchuk, Favorov, Levi, Soisalo, Farkas, Kocsis, Bévárdi, Pál, Mondovics, Dusinszki, Markgráf, Vékony, Vitályos

Branky: 82. Frýdek - 69. Soisalo

Žluté karty: 36. Varfolovejev, 83. Ševínský - 30. Maceiras, 84. Levi

Obě mužstva vstoupila do utkání ve velkém tempu, ale na první vážnější šanci se čekalo. Za zmínku tak stál centr soupeře do malého vápna v šesté minutě, který si stáhl Bačkovský, nebo přízemní přihrávka Višinského skrz území brankáře, jenž ale spoluhráče v modrém nenašla. Na konci čtrnácté minuty přišlo první zakončení, o které se postaral Višinský. Předcházel mu však ofsajd Ghaliho a střela mladého křídelníka stejně letěla těsně vedle. Vzápětí dvakrát centroval do vápna Koželuh. Hráči soupeře si ale míč pokaždé našli. Následoval rohový kop, ale i ten Puskás odvrátil.

Slovan byl určitě aktivnější a snažil se dostat za obranu soupeře, jenže velká šance stále nepřicházela. Po občerstvovací přestávce se ozval také soupeř. Přetažený centr na zadní tyč hlavičkoval jeden z útočníků nad bránu. O první střelu na bránu se postaral ve 27. minutě Michael Rabušic, kterého pěkně vysunul Icha. Rambo však brankáře tvrdou ranou nepropálil. Na druhé straně následoval dlouhý centr do vápna a do odraženého míče se opřel hráč Akadémie. Herní artikl letěl vysoko nad. Po desetiminutovce se šancemi na obou stranách opět začaly dominovat obrany.

Ve 40. minutě se u rohového praporku hezky prosmýkl Višinský a byl faulován. K míči se postavil Hlavatý, jehož nabídku po zemi bohužel vystihl soupeř a balon odkopl. Nic dalšího už se v prvním poločase nestalo, a ten tak skončil stejně jako začal, tedy 0:0.

Pět minut po přestávce přišla první velká šance soupeře. Střela z hranice velkého vápna letěla těsně vedle bližší tyče Bačkovského svatyně. V 52. minutě byl u rohu velkého vápna faulován Frýdek, který si vzápětí postavil míč a mířil do šibenice. Také on branku těsně minul. Na druhé straně hlavičkoval po centru z pravé strany hráč Puskáse. Mířil doprostřed, kde stál připravený Bačkovský. V 69. minutě už se skóre měnilo, bohužel v neprospěch Slovanu. Hráči Puskáse předvedli pěknou kombinaci na levé straně, poslali přihrávku na hranici malého vápna, kde byl nejdůraznější Mikael Soisalo a doklepl míč do sítě - 0:1.

Soupeři vstřelený gól nalil krev do žil a najednou ho bylo plné hřiště. V 77. minutě se po centru na zadní tyč blýskl Hugo Jan Bačkovský, když vytáhl hlavičku mířící pod břevno. Deset minut před koncem přišla trojšance Slovanu. Zyba pálil z úhlu na přední tyč do nohou brankáře, Letenay dorážkou trefil také Markeka a Pourzitidis vše zakončil střelou vedle. O dvě minuty později už ale bylo srovnáno. Kok ve spolupráci s Nyarkem vybojovali míč u autové čáry, první jmenovaný našel těsně za vápnem Christiana Frýdka, a ten střelou po zemi k tyči nedal brankáři šanci - 1:1.

Slovan se ještě snažil využít moment psychické výhody a překlopit zápas na svou stranu, ale další přesný zásah nepřidal. Stejně tak ani svěřenci Zsolta Hornyáka a duel tak skončil nerozhodným výsledkem 1:1.

Radoslav Kováč (trenér FC Slovan Liberec): „Byl to jednoznačně nejlepší soupeř na rakouském soustředění. Jsem hrozně rád, jak nás prověřil. Zápas měl určitou kvalitu, ale od nás to byl nejslabší výkon z těch tří. Neměli jsme kvalitu v rozhodování na posledních třiceti metrech, tam se pořád trápíme. Hodně věcí ale bylo také dobrých. Jsem rád za vyrovnání. Vždy je dobře, když se povede srovnat. Nikdo se také nezranil, pouze Ghali má nějakou bolístku, ale nemělo by to být nic vážného.“