FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Olomouc 1:1
28.07.2024

Slovan nepřetavil dobrý výkon ve vítězství, se Sigmou remizoval 1:1

Martin Soukup
Liberec - První domácí zápas nové sezony nedopadl pro Slovan nejlépe, jak mohl. Za domácí se trefil pouze Benjamin Nyarko, za hosty vyrovnával z penalty Filip Zorvan. Utkání mohl rozhodnout Dominik Plechatý, jenž nastřelil v nastaveném čase tyč.
2.kolo, neděle 28.7.2024, 14:30, Stadion u Nisy
1:1
(1:0)
SK Sigma OlomoucSK Sigma Olomouc
FC Slovan Liberec: Bačkovský – Plechatý, Ševínský, Mikula (C) (71. Kayondo) – Koželuh, Icha, Hlavatý, Ghali (66. Preisler) – Višinský (71. Zyba), Nyarko (58. Letenay), Tupta (66. Frýdek)

Náhradníci: Pourzitidis, Preisler, Kayondo, Varfolomejev, Zyba, Frýdek, Kok, Dulay, Letenay, Rabušic.

SK Sigma Olomouc: Koutný – Hadaš, Pokorný, Dohnálek, Sláma – J. Spáčil, Breite (C) (73. Langer) – Navrátil (73. Mikulenka), Zorvan (81. Dele), Šíp (46. Fiala) – Kliment (81. Juliš)

Náhradníci: Digaňa – Elbel, Fiala, Vraštil, Chvátal, Mikulenka, Langer, Dele, L. Juliš.

Branky: 37. Nyarko (Ghali) – 63. Zorvan (pen.)

Žluté karty: 89. Letenay (LIB) – 49. Kliment (OLO)

Rozhodčí: Berka – Vlček, Cichra; VAR: Volek, AVAR: Nádvorník

Diváci: 3640

Aktivněji do zápasu vletěli liberečtí. K první velké příležitosti se dostal Nyarko, který nedosáhl na centr Plechatého z pravé strany. Hned nato to byl opět ghanský útočník, jenž mohl vstřelit branku. Tentokrát nedosáhl na přízemní centr Ghaliho z levé strany. Po čtvrthodině hry zahrávali fotbalisté z Hané přímý volný kop. K němu se postavil Sláma. Na zadní tyči ale nikoho nenašel a Slovan dokázal nebezpečnou situaci odvrátit.

Sigma se snažila dále zahrozit z pravé strany, kde centroval do vápna Hadaš, nikoho ze spoluhráčů však nenašel. Následně se do velké šance dostal Višinský, který vystřelil ve vápně z otočky. Jeho pokus skončil na rohovém kopu, po kterém střílel Nyarko. Míč ale skončil mimo brankovou konstrukci. Slovan se náhle dostal do ráže a po dalším rohovém kopu to zkoušel akrobaticky Tupta, olomoučtí stačili pouze zblokovat na další roh.

Ve 30. minutě měl Slovan obrovskou šanci, kdy se po rohu odrážel míč v chumlu před olomouckou brankou. Po několika zblokovaných střelách libereckých fotbalistů skončil balon nad břevnem. O osm minut později poslal centr z levé strany Ghali, na který si naskočil Benjamin Nyarko a uklidil míč hlavou do levého dolního rohu branky - 1:0. Vzápětí se do úniku dostal Ahmad Ghali, jenž překonal po zemi brankáře Koutného. Jeho brance ale předcházel ofsajd, a tak se početné liberecké publikum radovalo zbytečně.

Před poločasem se ještě k odraženému míči dostal Tupta. Ten neváhal a prudkou ranou mířil na zadní tyč. Branku ale přestřelil. Následně se na druhé straně pokusil o nůžky Jan Kliment. Akrobatickým kouskem ale nakopl Višinského a všechno skončilo u odkopu od branky Bačkovského. Více z prvního poločasu už nebylo k vidění, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0

Na začátku druhého poločasu se po pěkné kombinaci dostal k zakončení Michal Hlavatý. Levou nohou ale nedokázal zakroutit míč na zadní tyč tak přesně, jak by si představoval. V 60. minutě chtěl odkopnout míč z vápna Hlavatý, trefil ale nohu Klimenta a Sigma zahrávala pokutový kop. K němu se postavil Filip Zorvan a nedal Bačkovskému šanci - 1:1. Poté se dostal ke střele Kliment. V libereckém vápně však trefil prostředek branky a Bačkovský neměl žádný problém. Následovalo asi dvacet minut, kdy nebylo moc šancí k vidění a hrálo se spíše od vápna k vápnu.

V 82. minutě se už ale dostal ke střele Lukáš Letenay. Jeho obstřel na zadní tyč však vyrazil brankář Koutný. Celé akci však předcházel ofsajd slovenského útočníka, a proto rozehrávali olomoučtí. V nastaveném čase se po standardní situaci dostal k zakončení Plechatý. Jeho povedený volej orazítkoval pravou tyč hostů. Za Sigmu ještě střílel z kraje hřiště Fiala. Zakroucený pokus musel vyrazit na rohový kop Bačkovský. Slovan tak musel brát pouhý bod za remízu 1:1.

Radoslav Kováč (FC Slovan Liberec): První poločas byl od nás velmi slušný. Měli jsme výborný přechod, byli jsme neustále nebezpeční. Ve druhém poločase se hra více vyrovnala, Olomouc začala být také trochu nebezpečná. My jsme trochu znervózněli, měli jsme tam dvě, tři ztráty, kdy jsme se dostali do takového hurá fotbalu. Ztratili jsme odvahu a organizaci. Také jsme to pak málo rozbíhali po krajích. V tom jsme byli druhý poločas slabší. Plechy to mohl nakonec rozhodnout, škoda, že to netrefil. Jsem zklamaný, že jsme to dnes nezvládli. Hlavatý udělal zbytečnou penaltu, nakonec 1:1. Více spokojená bude Olomouc než my.

Tomáš Janotka (SK Sigma Olomouc): Zápas se mi hodnotí příjemně, protože jsme získali bod z horké půdy. V dnešním zápase byla skvělá atmosféra. Myslím si, že se v této sezoně odtud vozit body snadno nebudou. Po dvou prvních utkání jsme hráli venku a uhráli jsme čtyři body. Začátek utkání byl z našeho pohledu takový slibný. Byli jsme aktivní zejména Klimentem a Zorvanem, dobře se dostávali za obranu soupeře a měli náznaky šancí. Po dvaceti minutách, bylo vidět, že otěže převzal domácí tým. Musím říct, že nám tam dost zatápěli. Přežili jsme to do poločasu jen s jednobrankovým deficitem, což si myslím, že byl takový důležitý moment. Zlepšením ve druhém poločasu jsme zaslouženě vyrovnali.